Trnava 26. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Dvadsaťtriročný mladík priznal, že také suverénne účinkovanie v pohárovej Európe v Záhrebe nečakali

Na snímke gólová radosť hráčov Dinama v zápase 3. kola základnej D-skupiny Európskej ligy vo futbale FC Spartak Trnava – GNK Dinamo Záhreb

Futbalisti chorvátskeho Dinama Záhreb sú po troch zápasoch jednoznačným lídrom tabuľky D-skupiny Európskej ligy 2018/2019. Po polovici skupinovej fázy majú zverenci Nenada Bjelicu stopercentnú bilanciu. Svoju pozíciu na čele tabuľky si upevnili štvrtkovým triumfom 2:1 nad slovenským šampiónom FC Spartak Trnava. “Najdôležitejšie sú tri body. Sme veľmi šťastní, pretože sme sa výrazne priblížili k postupu zo skupiny,” povedal bezprostredne po triumfe brankár Dinama Záhreb Dominik Livakovič.
Dvadsaťtriročný mladík priznal, že také suverénne účinkovanie v pohárovej Európe v Záhrebe nečakali. “Ešte si neuvedomujeme, že môžeme ovládnuť našu skupinu. Ak sa to podarí, zrejme až po istom čase prídeme na to, aký to je veľký úspech. Dôležité je, aby sme postúpili a už nám k splneniu tohto cieľa chýba iba krôčik,” uviedol v mixzóne. “Ešte nás čakajú ďalšie zápasy, pokúsime sa v nich hrať čo najlepšie a získať čo najviac bodov,” dodal.
Trnava sa ujala vedenia v prvej polovici gólom iránskeho útočníka Aliho Ghorbaniho, hostia vývoj i stav zápasu otočili vo svoj prospech v druhom dejstve. V priebehu trinástich minút skórovali Mario Gavranovič a Mislav Oršič. “V prvom polčase sme sa prispôsobili hre Trnavy, nechali sme ich nakopávať dlhé lopty za našich obrancov. Cez polčasovú prestávku sme sa o tom rozprávali. Tréner nám vysvetlil, že máme hrať svoju hru a pokúsiť sa hrať kombinačne po zemi. Pokúsili sme sa o to a výsledkom boli dva góly v sieti súpera,” ozrejmil člen strieborného kádra reprezentácie Chorvátska na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku Livakovič.
Jeho slová potvrdil aj tréner Bjelica, ktorý nebol spokojný s výkonom svojich zverencov v prvej štyridsaťpäťminútovke. “Predovšetkým v prvom polčase sme nehrali dobre, súper strelil gól. Cez prestávku sme si povedali, že na ihrisku musíme lepšie kombinovať a hrať s loptou. Myslím si, že po zmene strán sme ukázali, že sme lepšie mužstvo. Z víťazstva máme radosť. Najbližšie doma nastúpime práve proti Spartaku. Dúfam, že bude plný štadión,” uviedol 47-ročný kormidelník.
 
Príspevok K postupu chýba už iba krôčik, hlási brankár Dinama Záhreb Dominik Livakovič zobrazený najskôr Hlavné správy.