Damask 21. mája 2018 (HSP/Iarex/Foto:TASR/AP)
 
Portál Iarex informuje o pohybe v provincii Damask, ktorého južnú časť kontrolovali teroristi od roku 2011. Dnes po porážkach, ktoré teroristi utrpeli a po stratách, ktoré utrpeli bandy v oblasti Jarmuku, súhlasili teroristi s autobusovým zájazdom na sever krajiny. Autobusy sú už pristavené a v posledných hodinách teroristi aj s rodinami opúšťajú územia v Južnom Damasku.

Ilustračné foto

Rozhovory medzi sýrskou vládou a teroristami sa uskutočnili večer 19. mája 2018. Otrasené zvyšky bánd súhlasili s presunom. Teroristi ISIS kontrolujú na severovýchode Sýrie stále niektoré púštne oblasti, tam smeruje aj konvoj teroristov. V Idlibe by čiernym (ISIS) išli po krku členovia protiasadovskej opozície (zelení) a takisto aj členovia turkomanských protureckých skupín. Nie je však vylúčené, že na severovýchode Sýrie teroristi z ISIS po určitej dobe vstúpia do rôznych arabských zoskupení, ktoré sú súčasťou proamerickej SDF a neskôr budú poberať americký žold. To však momentálne nie je dôležité, dôležité je aby sa úspešne ukončil proces deratizácie južného Damasku, odkiaľ teroristi ostreľovali územie hlavného mesta.
Sýrske vládne jednotky (najmä 4. mechanizovaná divízia) a jej spojenci (Hizballáh, Palestínci z Liwa al Quds) po skončení operácie v Južnom Damasku doplnia svoje rady, výzbroj a muníciu. Po krátkom oddychu ich čaká úloha oslobodiť spod nadvlády proizraelských bánd oblasť Kuneitry a Daraa v blízkosti Golanských výšin.
Po oslobodení Kuneitry a Daraa sa bude čistiť Idlib a nakoniec aj Deir ez Zor.
 
Príspevok Južný Damask prechádza pod kontrolu vládnych vojsk zobrazený najskôr Hlavné správy.