Štokholm 11. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Niels Hougaard /Ritzau)

Južne od dánskej metropoly Kodaň sa v noci na dnes potopila dánska ponorka patriaca súkromnej spoločnosti. Jej majiteľa sa však krátko pred incidentom podarilo zachrániť, oznámilo dnes dánske námorníctvo.
Na snímke majiteľ ponorky, ktorého zachránili Peter Madsenstands

Do záchrannej operácie boli zapojené dva vrtuľníky, tri námorné plavidlá a viacero súkromných člnov. Akciu spustili po tom, ako sa ponorka do Kodane nevrátila v plánovanom čase.
Na palube ponorky bol jej majiteľ a konštruktér Peder Madsen. “Bol som na skúšobnej plavbe a na ponorke som testoval niekoľko vecí. Potom sa však niečo pokazilo v balastnej nádrži,” povedal Madsen dánskej tlačovej agentúre Ritzau.
Dánske média prvotne informovali o tom, že na palube ponorky boli až dvaja ľudia. Madsen však tieto správy spresnil, pričom uviedol, že ďalšieho cestujúceho – švédskeho reportéra – vysadil na pevnine skôr, ako došlo k nehode.
Osemnásť metrov dlhú ponorku UC3 Nautilus spozorovali v dopoludňajších hodinách pri zátoke Koge južne od Kodane.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.