Južná Kórea sa odmietla zúčastniť vojenského cvičenia s USA a Japonskom

Soul 10. januára 2017 (HSP/ria.ru/Foto:TASR/AP-Peter David Josek)

Podľa informácií portálu ria.ru sa Južná Kórea sa odmietla zúčastniť vojenského cvičenia namiereného proti nebezpečenstvu severokórejskej ponorkovej flotily, ktoré pripravili USA a Japonsko

Ilustračné fotoIlustračné foto

Soul informoval, že spoločného vojenského cvičenia sa nezúčastní, napriek tomu že v novembri 2016 podpísal s Japonskom dohodu o výmene tajných informácií v oblasti bezpečnosti a obrany (GSOMIA). Ako dôvod uviedol Soul fakt, že vykonávať toto cvičenie v dnešných dňoch je kontrparoduktívne.

Južná Kórea si neželá ďalšie vyostrenie vzťahov s Čínou. Napriek snahám niektorých japonských a juhokórejských politikov zbližovať Južnú Kóreu a Japonsko, v Južnej Kórei stále kalí vzťahy medzi oboma krajinami japonská okupácia z časov II. svetovej vojny, najmä odmietnutie Japonska riešiť politicky i ekonomicky problematiku kórejských žien, odvlečených do japonských vojenských bordelov.

Bez ohľadu na komplikovanosť kórejsko-japonských vzťahov je evidentné, že Južná Kórea chápe zmenu globálnej rovnováhy a nemieni ďalej vsádzať na tandem USA – Japonsko.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.