Soul 20. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot z YouTube)
 
Skupina juhokórejských spevákov tzv. štýlu K-Pop navštívi Severnú Kóreu v rámci  vzájomnej návštevy, keďže sa severokórejskí zúčastnili zimných olympijských hier v Pjongčangu

Ukážka z vystúpenia jednej K-popovej juhokórejskej skupiny

Pôjde o približne 160 Juhokórejčanov, ktorí v Severnej Kórei pobudnú od 31. marca do 3. apríla, uviedlo juhokórejské ministerstvo pre zjednotenie vo vyhlásení. Takéto niečo sa nestalo za viac ako desať rokov.
Vycestovať má okrem iného aj dievčenská skupina Red Velvet a veteráni hudobného priemyslu Cho Yong-pil a Lee Sun-hee, o čom ministerstvo rozhodlo po rozhovoroch medzi delegáciami susedných štátov v pohraničnej obci Panmunjom.
Spevák a  producent Yoon Sang pre agentúru Reuters vyhlásil, že “ich prvoradou úlohou bude podnietiť rovnaké nadšenie v severokórejskom publiku ako v juhokórejskom a uistiť sa, že nič nie je nepríjemné”. Ďalšie rokovania sa budú týkať výberu piesní, ktoré sa predložia v písomnej forme.
Juhokórejskí umelci vystúpia na dvoch pódiách. Jedno bude vo Veľkom divadle v Pchjongjangu, kde v roku 2008 vystúpila aj Newyorská filharmónia, a druhé na gymnáziu Ryukyung Chung Ju Yung, kde sa spoločne predstavia juhokórejskí umelci so severokórejskými.
Pred umelcami ešte od 22. do 24. marca do Severnej Kórey prídu juhokórejskí delegáti, aby v miestach vystúpenia  zabezpečili všetko potrebné a prispôsobili sa požiadavkám spevákov, dodalo juhokórejské ministerstvo pre zjednotenie.
Aj takáto návšteva bude prejavom ústretovosti severokórejského vodcu Kim Čong-Una, ktorý ešte na začiatku roka vyjadril úmysel zlepšiť vzájomné vzťahy medzi dvoma kórejskými štátmi.
 
Príspevok Južná Kórea pošle svojich K-Popových spevákov do KĽDR v rámci upevňovania vzťahov zobrazený najskôr Hlavné správy.