Soul 10. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-man)

Dvaja ľudia dnes zahynuli počas demonštrácií na podporu bývalej juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje, ktorej odvolanie dnes s konečnou platnosťou potvrdil ústavný súd. Informovala o tom agentúra AP

Juhokórejskí demonštranti skandujú počas protestného zhromaždenia

Predstaviteľ nemocnice v juhokórejskej metropole Soul uviedol, že jednou z obetí je približne 70-ročný muž, pravdepodobne stúpenec zosadenej prezidentky, ktorého polícia našla ležať v kaluži krvi neďaleko budovy ústavného súdu. Muž utrpel ťažké zranenia hlavy, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol.

Podľa polície si muž zranenia spôsobil pádom z jedného z autobusov, ktoré bezpečnostné sily rozostavili tak, aby demonštrantom zabránili preniknúť k budove ústavného súdu. Okolnosti smrti druhej obete dnešných protestov neboli bezprostredne známe.

Do ulíc Soulu dnes vyšli tisíce ľudí, ktorí sa rozhodli vyjadriť svoju nespokojnosť s verdiktom ústavného súdu potvrdzujúcim rozhodnutie parlamentu odvolať prezidentku Pak Kun-hje, ktorá je podozrivá z korupcie a klientelizmu. Demonštranti skandovali rozličné heslá, útočili na policajtov žrďami od zástav a pokúšali sa vyliezť na pristavené autobusy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.