Južná Kórea má záujem o rozvíjanie hospodárskych vzťahov s Iránom

Teherán 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Jung Yeon-Je)

Juhokórejská organizácia Small & Medium Business Corporation (SBC) koncom mesiaca zorganizuje v Teheráne ekonomicko-priemyselné fórum. Na ňom sa bude usilovať o prehĺbenie ekonomických vzťahov s krajinou.
Na snímke novozvolený juhokórejský prezident Mun Če-in

Na podujatí sa zúčastní 12 juhokórejských spoločností z rozličných priemyselných sektorov, vrátane poľnohospodárstva a potravinárstva. Juhokórejčania majú záujem o výmenu tovarov s Iránom.
Nedávno juhokórejská Eximbanka informovala, že ponúkne Teheránu financovanie výstavby nemocníc a zriaďovanie farmaceutických centier za 5 miliárd USD (4,29 miliardy eur). S iránskou organizáciou pre investovanie, ekonomickú a technickú spoluprácu podpísala banka v Soule memorandum o porozumení.
Kórejská republika je jedným z najväčších odberateľov iránskej ropy. Banka bude podporovať investície juhokórejských firiem do ťažby ropy a plynu v Iráne. Teherán vo svojom bežnom kalendárnom roku, ktorý sa mu skončí 21. marca 2018, investuje do ťažby plynu 31 miliárd USA a ropy 25 miliárd USD.
Pre Južnú Kóreu je Irán na Blízkom východe treťou najväčšou exportnou krajinou. Do Iránu vyviezla vlani neropné tovary za 4,1 miliardy USD. Opačným smerom išli za 429,61 milióna USD.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)