Južná Kórea chce železničné spojenie s Ruskom cez KĽDR

Soul/Moskva/Pchjongjang 22. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Lee Jin-man)
 
Rusko so Severnou a Južnou Kóreou môžu realizovať niekoľko veľkých trojstranných infraštruktúrnych a energetických projektov, ak na Kórejskom polostrove bude dosiahnutá stabilita. Vyhlásil juhokórejský prezident Mun Če-in

Mapa Kórejského polostrova a podaním rúk

Jedným z takýchto projektov môže byť železnica, ktorá dovolí dopravovať tovar z Ruska do Južnej Kórey cez KĽDR. “Keď bude postavená Transkórejská hlavná linka, môže potom byť spojená s Transsibírskou železnicou. V tomto prípade to dovolí dopravovať tovar z Južnej Kórey do Európy, čo bude ekonomicky výhodné nielen pre Južnú a Severnú Kóreu, ale aj pre Rusko, “povedal Mun Če-in v rozhovore pre ruské médiá v priebehu štátnej návštevy Moskvy.
Ďalšie možnosti predstavuje plynovod z Ruska do KĽDR, ktorý sa dá predĺžiť aj na juhokórejské územie, zdôraznil juhokórejský líder. “Môžeme tiež budovať plynovod spolu so Severnou Kóreou, takže dostávať ruský plyn bude môcť nielen Južná Kórea, budeme ho transportovať aj do Japonska,” uviedol.
Projekt zjednotenia Kórejského polostrova pomocou plynovodu bol prerokovaný dlhú dobu, ale oficiálne posudzovanie začalo až v roku 2011. Rokovania sa zastavili, keď sa zhoršili vzťahy medzi Soulom a Pchjongjangom. Minulý týždeň ruská plynová spoločnosť Gazprom vyhlásila, že znovu začala rokovať so Soulom ohľadom stavby plynovodu, ktorý zjednotí Rusko sa Severnou a Južnou Kóreou.
Okrem toho Mun Če-in uviedol, že krajiny by mohli zjednotiť svoje elektrické rozvodné siete. “Môžeme tiež ustanoviť elektrické vedenie, ktoré by nám dovoľovalo dostávať elektrinu z Ruska, čo by mohlo byť realizované nielen v Južnej a Severnej Kórei, ale aj v Japonsku,” povedal juhokórejský prezident.
 
Príspevok Južná Kórea chce železničné spojenie s Ruskom cez KĽDR zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)