Paríž 11. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

V súvislosti so zmarenými plánmi na teroristické útoky v oblasti Paríža bol obvinený ďalší, v poradí už šiesty podozrivý, informovali v sobotu francúzske justičné orgány

Ilustračné fotoIlustračné foto

Podozrivého 31-ročného muža vzali do vyšetrovacej väzby a obvinili zo spolčovania s teroristami a z nedovoleného vyzbrojovania a držania zbrane.

Zvyšných päť osôb, ktoré boli zapletené do sprisahania, je stále vo vyšetrovacej väzbe. K ich zadržaniu došlo v novembri v juhofrancúzskom meste Marseille a v Štrasburgu na severovýchode krajiny.

Podľa vyšetrovateľov mali zadržané osoby v pláne podniknúť útoky na jednej zo staníc parížskeho metra, ako aj zábavnom parku Disneyland ležiacom východne od Paríža.

Ako informovala spravodajská stanica RTL, pri skúmaní mobilov a počítačov zadržaných sa zistilo, že si na internete vyhľadávali aj informácie o sídle justičnej polície v Paríži, vianočných trhoch na triede Champs-Élysées, o kaviarňach v 20. parížskom obvode, ako aj o viacerých chrámoch.

Útočníci mali konať v mene extrémistickej organizácie islamský štát (IS).

Pri islamistických útokoch, ktoré sa vo Francúzsku odohrali od januára minulého roku, zahynulo viac ako 230 ľudí. Po sérii koordinovaných teroristických útokov v Paríži a na predmestí Saint-Denis platí v krajine výnimočný stav, ktorý vláda najnovšie navrhla predĺžiť až do júla budúceho roku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.