Jurzyca: Keby sme vládu nahradili autopilotom, vyrovnaný rozpočet by bol skôr

Bratislava 6. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Súčasná vláda Roberta Fica (Smer-SD) dlhodobo posúva svoje konsolidačné ciele, neplní ich. Konštatoval to počas stredajšej rozpravy k návrhu rozpočtu na budúci rok poslanec SaS Eugen Jurzyca.
Na snímke opozičný poslanec Eugen Jurzyca (SaS)

“Keby sme vládu nahradili autopilotom, tak by sme vyrovnaný rozpočet dosiahli skôr než s vládou,” zdôraznil Jurzyca v pléne. Pripomenul, že vláda Smeru-SD sľuby o vyrovnanom rozpočte posúva už mnoho rokov.
Po prvý raz takýto sľub podľa neho zaznel od ministra financií ešte v roku 2006 a vyrovnaný rozpočet sa mal dosiahnuť v roku 2010. Intenzívnejšie sa o týchto sľuboch podľa Jurzycu hovorí od roku 2013. Od tohto roku však podľa neho vláda v žiadnom zo svojich rozpočtov nakoniec nedosiahla to, čo sľúbila. “Všetky výsledky boli horšie,” zhodnotil Jurzyca.
Zároveň však vyzdvihol projekt Hodnoty za peniaze, ktorý funguje pri ministerstve financií. Považuje ho “za perlu v dekáde reforiem”. “Toto je veľmi dobrá vec, treba ju strážiť,” apeloval Jurzyca. Verí, že sa to podarí tak, aby aj verejné financie prispeli k tomu, aby Slovensko bolo krajinou, kde sa oplatí nielen byť napojený na štátny rozpočet, ale aj pracovať aj podnikať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)