Juncker: V najbližších dňoch sa ukáže, či rokovania o brexite pokročili

Bern 23. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Peter Klaunzer/Keystone)

V najbližších dňoch sa ukáže, či sa na rokovaniach Európskej únie (EÚ) a Británie o brexite dosiahol dostatočný pokrok na to, aby mohli vstúpiť do druhej fázy. Uviedol to vo štvrtok predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker počas oficiálnej návštevy Švajčiarska.
Na snímke predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker

“Intenzívne rokujeme s Veľkou Britániou, aby sme ukončili prvú fázu rozhovorov o témach, ako sú práva občanov, problémy Írska, účet za brexit, ktorý bude musieť byť zaplatený,” povedal Juncker na otázky novinárov na tlačovej konferencii.
Vyhlásil tiež, že to najhoršie majú obe strany za sebou. Ale zatiaľ sa im nepodarilo dosiahnuť dostatočný pokrok na to, aby mohli vstúpiť do druhej fázy rozhovorov o budúcich vzťahoch.
“Uvidíme to v najbližších dňoch,” povedal. Odmietol však komentovať špekulácie, podľa ktorých by Spojené kráľovstvo mohlo zaplatiť “za rozvod” 45 miliárd libier (50,67 miliardy eur).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)