Juncker pochválil Erdogana: Turecko robí viac pre utečencov než EÚ

Brusel 28. novembra 2016 (HSP/DWN/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)

 

Predseda Európskej únie Juncker pochválil Turecko za úsilie v prospech utečencov. EÚ by sa mala držať späť s poučeniami, pretože pre migrantov robí ešte menej

 Predseda Európskej komisie Jean-Claude JunckerPredseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker

EÚ prezident Jean-Claude Juncker ocenil úsilie Turecka pri prijímaní utečencov. “Turecko hostí na svojom území viac ako tri milióny migrantov a utečencov, čo Európa nerobí,” povedal Juncker v rozhovore uverejnenom v sobotu v televízii Euro News. “Rád by som preto Európu upozornil, že nemá právo Turecko v tejto veci poúčať.”

Na otázku, aký má názor na čoraz autoritárskejšieho prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, Juncker povedal: “Vyjednával som s mnohými ľuďmi, vrátane ľudí, ktorých spoločnosť nie je príliš podľa môjho vkusu.” Európska únia mala vzťah s “opovrhnutiahodnými” režimami. To sa nedá spochybniť. “V súvislosti s ľudskými právami hovoríme o Turecku, ale nikto nehovorí o Saudskej Arábii,” dodal. “Máme vzťahy so všetkými diktatúrami, pretože niekto musí spoluorganizovať svet.” On a Erdogan sa poznajú veľmi dobre, povedal Juncker.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.