Juncker navrhol vymenovať osobitného predstaviteľa OSN pre ochranu novinárov. Motivovali ho vraždy v Mexiku a na Slovensku

Brusel 16. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ng Han Guan)
 
Vymenovanie osobitného predstaviteľa OSN pre ochranu novinárov navrhol v stredu predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker, ktorý sa stretol v Bruseli s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Informovala o tom agentúra DPA, podľa ktorej šéf eurokomisie predstavil tento návrh so zreteľom na nedávne vraždy novinárov v krajinách ako Mexiko či Slovensko

Na snímke predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker

Bezpečnosť novinárov je téma, ktorá “nás čoraz viac zamestnáva tak v Európe, ako aj mimo nej”, povedal Juncker počas stretnutia s Guterresom. Konkrétne prípady pritom nespomenul, k najnovšej vražde však došlo v utorok v Mexiku, kde zastrelili novinára Juana Carlosa Huertu.
Agentúra DPA v tejto súvislosti pripomenula i nedávne vraždy novinárov v Európe – na Malte a na Slovensku. Vlani v októbri usmrtil výbuch bomby maltskú investigatívnu žurnalistku Daphne Caruanovú-Galiziovú, vo februári zase zastrelili na Slovensku novinára Jána Kuciaka spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou.
 
Príspevok Juncker navrhol vymenovať osobitného predstaviteľa OSN pre ochranu novinárov. Motivovali ho vraždy v Mexiku a na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)