Kapské mesto 19. decembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Denis Farrell)
 
Starší manželia Steynovci z Bonnievale v provincii Západné Kapsko sa stali najnovšími obeťami vraždy farmárov v Juhoafrickej republike

Ilustračné foto

Ako informuje The South African podľa miestnych policajných zdrojov v piatok ráno, sedemdesiatnici Piet a Elmien boli zastrelení v posteli počas spánku, keď sa páchatelia dostali k ich domu na vzdialenej farme Zandfontein, ktorú obklopujú rozsiahle vinice, a ukradli vozidlo.
Podľa ďalšej správy bol už zatknutý 33-ročný páchateľ v blízkom vidieckom mestečku McGregor.
Vedúci organizácie AfriForum Ian Cameron o tejto záležitosti ponúkol základné údaje a potvrdil, že polícia naďalej pracuje na vyšetrovaní prípadu. Ako vraví, je to už 23. útok na farmárov v Západnom Kapsku v roku 2018, pričom šesť prípadov skončilo vraždou.
Minulý týždeň došlo k alarmujúcemu počtu takýchto zločinov, pričom za dva dni bolo hlásených päť útokov. “Je pre nás znepokojujúce vidieť tento náhly nárast, konkrétne útokov na farmárov v Západnom Kapsku v posledných dvoch mesiacoch,” vraví Cameron.
Oficiálne štatistiky zločinov od štátnej polície SAPS potvrdili, že medzi rokmi 2017 a 2018 bolo 62 obetí vraždy na farmách. Napriek tomu, že predstavovali iba 0,3% z celkovej miery vrážd v Juhoafrickej republike, tieto zločiny vyvolávajú extrémne silnú reakciu verejnosti kvôli ich brutálnosti a naznačujú aj rasový prvok.
 
Príspevok Juhoafrická republika zaznamenáva ďalšiu vraždu “bielych” farmárov zobrazený najskôr Hlavné správy.