Paríž 23. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:Maxpixel)

Juhofrancúzske regióny Languedoc a Roussillon pri pobreží Stredozemného mora zápasia so záplavami v dôsledku výdatných zrážok a búrkových systémov, ktoré sprevádza aj silný vietor. Ide o jav, ktorý sa v tejto časti krajiny na jeseň často vyskytuje

Ilustračné foto

Výčiny počasia si zatiaľ nevyžiali zranených ani obete na životoch, došlo však ku škodám na majetku.

Nepriaznivé počasie ovplyvnilo aj situáciu v železničnej doprave: francúzska železničná spoločnosť SNCF prostredníctvom Twitteru informovala o prerušení dopravy na trati medzi mestami Toulouse, Perpignan a Montpellier.

Spravodajská televízna stanica BFM uviedla, že more pri pobreží uvedenej oblasti je rozbúrené, tvoria sa na ňom vysoké vlny a vo viacerých prímorských obciach a mestách boli zaplavené promenády a cesty vedúce pozdĺž pobrežia.

Meteorologická služba varovala, že v stredu môže miestami v priebehu niekoľkých hodín spadnúť až 300 milimetrov zrážok, takže hrozia lokálne záplavy. Úrady preto vydali na stredu druhý stupeň výstrahy pred výdatnými zrážkami – aj v podobe krúp -, záplavami a búrkami, čo sa týka deviatich regiónov na juhu Francúzska.

Takýto ráz počasia bude na juhu Francúzska pretrvávať najmenej do štvrtkového večera, uviedla BFM.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj