Caracas 1. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Llano)
 
Zmena venezuelskej vlády bude podľa vodcu tamojšej opozície Juana Guaidóa výhodná aj pre najväčších veriteľov krajiny, ktorými sú Rusko a Čína. V piatok o tom informovala agentúra Interfax

Na snímke z 11. januára 2019 Juan Guaidó

“Čo bude pre Rusko a Čínu najvýhodnejšie, je stabilita krajiny a zmena vlády. Maduro nechráni záujmy Venezuely, on nechráni nikoho záujmy, takže je nevýhodný aj pre tieto krajiny”, vyhlásil Guaidó.
Moskva a Peking sú momentálne najväčším zahraniční podporovatelia režimu prezidenta Nicolása Madura. Guaidó dodal, že opozícia podniká kroky k nadviazaniu kontaktov s nimi.
Rusko a Čína naďalej podporujú Madurovu vládu, a to aj napriek obavám o schopnosť tejto ekonomicky zruinovanej krajiny splácať svoj dlh.
Ešte v sobotu sa objavila informácia, že členovia súkromných vojenských spoločností, ktoré vykonávajú pre Rusko tajné misie, odleteli do Venezuely, aby v súvislosti s protestmi opozície podporovanej Spojenými štátmi zvýšili bezpečnosť tamojšieho prezidenta Nicolása Madura. Predstavitelia Ruskej federácie aj Venezuely túto informáciu dementovali.
 
Príspevok Juan Guaidó: Zmena režimu vo Venezuele bude výhodná aj pre Rusko a Čínu zobrazený najskôr Hlavné správy.