Bratislava 12. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

V relácii internetovej televízie DVTV hostil moderátor Veselovský speváka Joža Ráža. Veselovský Rážovi povedal že z niekoľkých jeho vyjadrení  vyrozumel, že má Rusko rad?

Na snímke člen skupiny Elán Jožo RážNa snímke člen skupiny Elán Jožo Ráž

Áno, odpovedal Ráž, precestoval som ho celé od Užhorodu po Nachodku a od Murmanska po Soči. Mám na to pekné spomienky, lebo v Rusku sme sa stretli so strašne vzdelanými a vynikajúcimi ľuďmi. V Rusku sa môžete so šoférom autobusu rozprávať o filozofii, básnikoch o hocičom. V Amerike o ničom, akurát o hamburgeroch.

Moderátor mu do toho vstúpil, či to má znamenať, že všetci ruský vodiči autobusov sú na filozofickej úrovni a všetci americký vodiči autobusov vedia len stlačiť tlačítko? Ráž ho však odzbrojil odpoveďou, “že až tak by to negeneralizoval”.

Na otázku či považuje Rusko za hrozbu odpovedal, že nie za hrozbu, ale za istotu.

“Rusko je zábezpekou toho, že tu máme ešte akú takú istotu a mier. Rusko je šialene dobre vyzbrojené a udržuje stabilnú situáciu na okolo. Všetci sú proti nemu, ale našťastie Rusi sú veľmi silný a zatiaľ odolávajú, aj Čína čaká a číha v pozadí. Ja sa bojím Ameriky nie Rusov,” sklamal moderátora Jožo Ráž.

Tu si môžete pozrieť video k článku: