Nitra 8. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)
 
Môj názor. V poslednom čase došlo k viacerým zdanlivo navzájom nesúvisiacim udalostiam. Ich vzájomné pospájanie aj s udalosťami staršími i dávnymi však ukazuje na čiernu budúcnosť

Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vpravo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová

Začnem nedávnym podpisom zmluvy medzi Francúzskom a SRN. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že to dvaja topiaci sa chytajú sa jeden druhého dúfajúc, že sa tak zachránia. Niektorí analytici v tom vidia netrpezlivosť Macrona a Merkelovej s pomalou integráciou EU a snahu tak ovládnuť EU. Je tu však aj ďalší aspekt, ktorý sa spomína len okrajovo, no podľa mňa je kľúčový. Je to vytvorenie európskej armády, či skôr francúzsko-nemeckej armády.
Nasvedčujú tomu ďalšie momenty, ktoré na verejnosť prenikli bez zvláštnej pozornosti. Francúzsko chce zaviesť povinnú vojenskú službu pre chlapcov i dievčatá od 16. rokov a Nemecko pripravuje a možno už aj prijalo zákon, podľa ktorého v Bundesweri budú môcť slúžiť aj cudzinci a takáto služba im v budúcnosti uľahčí získať trvalý pobyt v SRN, či dokonca štátne občianstvo. Je tu aj ultimátum Venezuele, čo je nielen nehorázna drzosť, ale i flagrantné porušovanie medzinárodného práva zasahovaním do vnútorných záležitostí suverénneho štátu. Na to sme si však u USA a ich mopslíkov už mohli zvyknúť, no v tomto prípade ide o odpútavací manéver od už vyššie spomenutého plánu vytvoriť spoločnú armádu. Teda presnejšie od otázky kto budú vojaci tejto armády?
Azda búriaci sa Francúzi, či zmäkčilí Nemci, ktorí už ani nevedia, či sú chlapci a či dievčatá? A zrazu sa i v inom svetle vynára Merkelovej pozvanie nelegálnych imigrantov. Áno, môžeme predpokladať, že do tejto armády budú lákať ľudí, ktorým sa násilie neprieči, dajú sa sfanatizovať a poslať napr. na východ.
Je tu aj ďalšia indícia pre spájanie sa odvekých rivalov Francúzov a Nemcov. Obaja totiž trpia rovnakou traumou. Obaja sa pokúšali dobiť Rusko a obaja dostali poriadny výprask. A to sa nezabúda! Že fantazírujem? Dôkaz o tom, že pohrobkovia Napoleona a Hitlera dvíhajú opäť hlavy je už očividná snaha prepísať výsledky II. svetovej vojny v prospech Západu. To nie Červená armáda, to západní spojenci porazili Hitlera. Skrývajú skutočnosť, že západní spojenci v skutočnosti zachraňovali sami seba a vylodili sa nie preto, aby bojovali s Hitlerovými vojskami, ale aby zabránili ČA obsadiť celú Európu. Nechvália sa ani tým, že Hitlerovi vysokí dôstojníci sa  uplatnili v NATO hneď po jeho vzniku.
Pripojme i inú, zdanlivo nesúvisiacu udalosť a to vypovedanie zmluvy INF o raketách krátkeho a stredného doletu Trumpom. Nuž, Jelcin musel byť riadne pod parou, keď ju podpisoval. Tá zmluva sa totiž vzťahuje len na rakety zem-zem, nie však na rakety vzduch-zem a ani na rakety umiestnené na lodiach. A v tých malo NATO vtedy výraznú prevahu nad ZSSR. A prečo nemeckí politici volajú po zachovaní tej zmluvy? Jednoducho preto, že sa takto cítia v bezpečí mimo dostrelu ruských rakiet.
Pre Putina je vypovedanie tejto zmluvy Američanmi darom, no Trump to nerobil preto. Tá zmluva totiž zaväzovala len USA a ZSSR, resp. jeho nástupcu RF, no nevsťahuje sa na Čínu, Indiu, Irán, Pakistan a ďalšie štáty, ktoré sú dnes už raketové veľmoci a okrem Iránu vlastnia aj jadrové zbrane. Potom, čo USA vypovedali príslušnú zmluvu s Iránom, môžeme čakať, že sa tento tiež pripojí k jadrovým mocnostiam.
A je tu ešte brexit. Ako ten do toho zapadá? Musíme sa vrátiť o pár rokov späť, k návšteve čínskeho prezidenta v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska (UK). Spomínate si s akou pompou bol prijatý? Odviezli ho v zlatom kočiari. Takéhoto prijatia sa nedostalo ani americkým prezidentom. Znamená to, že kráľovná UK uznáva prenos centra riadenia do Číny, no časť elity UK naviazaná na us deep state sa nechce podriadiť. Preto ten brexit-nebrexit.
Úporná snaha T. Mayovej dosiahnuť brexit za každú cenu ukazuje, že UK predpokladá konflikt s RF a chce formálne stáť mimo.  Nesmieme však zabudnúť na túžby Britskej koruny ovládnuť Rusko. Svedčia o tom nielen vojny v minulosti, ale aj údajná snaha W. Churchilla presvedčiť amerického prezidenta hneď po skončení vojny zaútočiť na ZSSR jadrovými zbraňami a zvyškami nemeckej armády.
Do toho zapadá i prípad „Skripal“. UK deep state si overoval nakoľko ešte ovláda euroatlantickú zónu.
Možno mám bujnú fantáziu, možno som paranoik, no nech si každý položí otázku: Načo sú SR útočné stíhačky schopné niesť jadrové zbrane? Veď tie sa nad Slovenskom ani poriadne neotočia!
Prečo je v obrannej stratégii SR označená RF ako hrozba? Čo by získala RF ovládnutím Západnej Európy? Územia majú dosť, surovín majú požehnane. Alebo zlodej kričí, chyťte zlodeja!?
Možno som sa zle učil dejepis, ale tak si pamätám, že vojny v Európe, aspoň v posledných storočiach, vždy začínali na Západe a smerovali na Rusko. A končili opäť na Západe.
Ak Západ vyprovokuje konflikt s Ruskom, tak to bude globálna vojna so zánikom ľudstva na Zemi. Spomínate si na  film Planéta opíc? Ten pôvodný, končiaci záberom na ruku Sochy slobody trčiacu z piesku púšte?
Jozef Prokeš
 
Príspevok Jozef Prokeš: Temné mračná na obzore zobrazený najskôr Hlavné správy.