Janov 17. januára 2018 (HSP/Foto:Screenshot Journalistenwatch)
 
Prílev migrantov do EÚ môže znamenať iba jedno: postupne sa začne islamizácia Európy a prvé kroky sa už podnikajú. Najprv umlčia zvony, potom zmiznú kríže a následne aj samotní kresťania. Uvádza to nemecký portál Journalistenwatch.
Screenshot Journalistenwatch

Poukazuje na to, že v známom a slávnom talianskom meste Janov sa to už začína. Journalistenwatch to označuje za začiatok prvej etapy islamizácie. Uvádza, že v mestskej štvrti Sampierdarena koránoví moslimovia (reformní islamistickí veriaci) chcú umlčať zvony tunajšieho kostola a na pomoc privolali aj svojho moslimského právnika.
Dôvod? Podľa nich zvony kostola vydávajú… príliš hlasný zvuk. „Pred Vianocami sme dostali list od právnika, ktorý v mene svojho klienta žiadal, aby zvony kostola Najsvätejšej  svätosti jednoducho zastavili, pretože boli príliš hlasné“ povedal tajomník kurie, Don Michele De Santis a dodal: „Pastorovi sme poradili, aby zastavil zvonenie…“
Journalistenwatch vysvetľuje, že by to však nemal byť nejaký strašný hluk, ktorý by obťažoval moslimov alebo niekoho iného: päť kostolných zvonov Via Luigi Carlo Farini je pomerne malých a vydávajú tichý zvuk. Kostolná veža má hodiny, ktoré „vyzváňajú“ čas. Ďalšie zvonenie je počuť počas eucharistickej modlitby. Teda nič zvláštne.
Ale to všetko, ako zdôrazňuje Journalistenwatch, bolo natoľko neprijateľné pre moslimov, že si najali právnika, ktorý vo svojom liste žiadal, aby zvony zvonili iba tesne pred omšou a po omši – nič viac. Aké právo majú žiadať podobné veci? Niet sa čomu čudovať, že občania mestskej štvrte Sampierdarena bránia svoj kostol a protestujú proti rozhodnutiu rímsko-katolíckej správy, ktorá vlastne obmedzila ich práva. „Ruky preč od našich zvonov! Snažia sa ich umlčať, ale my ich budeme brániť,“ cituje Journalistenwatch nespokojných a nahnevaných obyvateľov Janova.
Tamojší imám Husein Salah sa snaží spor urovnať a prehlásil, že koránoví moslimovia svojou sťažnosťou urobili chybu. Podčiarkol, že zvonenie zvonov je v konečnom dôsledku znamenie mieru, ako aj volanie muezzina. „Zámerne však neuviedol, že volanie muezzina to vôbec nie je „výzva k mieru“, ale výzva k povinnej modlitbe pre všetkých moslimov s vyhlásením  „Alah je najväčší“, ktoré sa opakuje päťkrát denne,“ uzatvára svoj komentár nemecký portál  Journalistenwatch.
Eugen Rusnák