Rámalláh 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Nasser Nasser)

Jordánsky kráľ Abdalláh II. navštívil dnes nečakane Predjordánsko. Informovala o tom agentúra AP, podľa ktorej je táto cesta signálom smerom k Izraelu o zhode medzi Jordánskom a Palestínčanmi v kľúčových otázkach.
Palestínsky prezident Mahmúd Abbás (vpravo) sa rozpráva s jordánskym kráľom Abdaláhom II.

Kráľa Abdalláha II. privítal dnes palestínsky Prezident Mahmúd Abbás vo svojom sídle v Rámalláhu, ktoré sa nachádza iba 40 minút jazdy autom od úradu izraelského premiéra v Jeruzaleme.
Agentúra AP v tejto súvislosti napísala, že ide o prvú návštevu Jordánskeho kráľa v Predjordánsku za ostatných päť rokov. Došlo k nej v čase rastúceho napätia medzi Izraelom a Jordánskom, ako aj medzi Izraelom a Palestínčanmi, a to ohľadne posvätného miesta v Jeruzaleme, židmi nazývaného Chrámová hora a moslimami Vznešená svätyňa.
Aktuálna kríza vypukla po tom, ako Izrael umiestnil detektory kovov pred vchody do tohto komplexu v reakcii na zabitie dvoch izraelských policajtov palestínskym ozbrojencom.
Nové bezpečnostné opatrenia Izraela vyvolali nepokoje medzi Palestínčanmi. Izrael napokon po slovnej intervencii USA, Jordánska a ďalších medzinárodných hráčov všetky sporné zariadenia odstránil a situácia sa relatívne upokojila.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.