Soul 9. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Mil Radar Twitter)

Ruské hliadkovacie a protiponorkové lietadlá typu Tupolev Tu-142 narušili vo štvrtok identifikačné zóny protivzdušnej obrany (ADIZ) Japonska a Južnej Kórey. S odvolaním sa na piatkové správy televízie SBS o tom informovala agentúra Jonhap

Na snímke Tu-142

Dva ruské stroje typu Tu-142 najprv narušili v oblasti Japonského mora ADIZ Japonska a následne aj ADIZ Južnej Kórey. Oba štáty vyslali podľa SBS v reakcii na narušenie svojho vzdušného priestoru k ruským lietadlám vlastné stíhačky.

Predstavitelia juhokórejskej armády správy o narušení ADIZ bezprostredne nepotvrdili, ale ani nevyvrátili.

Ešte 23. júla narušili pri podobnom incidente juhokórejskú ADIZ ruské a čínske vzdušné sily. Ruské stroje vtedy do vzdušného priestoru Kórey prenikli v oblasti Japonského mora dvakrát, pričom juhokórejské stíhačky museli počas týchto incidentov vystreliť stovky varovných výstrelov. Kremeľ neskôr vyhlásil, že lety boli súčasťou spoločného cvičenia s Pekingom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj