Helsinki 9. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali na ľade Jokeritu Helsinki 3:1

Hokejisti Slovana Bratislava ukončili päťzápasovú sériu prehier v KHL, keď vo štvrtkovom stretnutí triumfovali na ľade Jokeritu Helsinki 3:1. Výborný výkon celého tímu korunoval dvomi gólmi Žiga Jeglič, tretí pridal štrnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Patrik Lušňák.

Na snímke tréner Slovana Miloš Říha Na snímke tréner Slovana Miloš Říha

Posledný trip v kalendárnom roku 2016 zakončia zverenci Miloša Říhu v sobotu o 16.00 na ľade Dinama Riga. Potom nasleduje 10-zápasová domáca séria, ktorá bude z pohľadu snahy Slovana o účasť v play off kľúčová.

Jokerit Helsinki – Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Joensuu (Gymer) – 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura, Lušňák), 40. Lušňák (Chipchura). Rozhodovali: Sidorenko, Soin – Deďoľja, Goľjak, vylúčení: 2:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 8689 divákov

Zostavy:

Jokerit Helsinki: Zapolski – Jesper Jensen, Lauridsen, Jaakola, Lajunen, Rissanen, Kulda, Jalvanti – Jormakka, Regin, Joensuu – Salminen, Hishon, Huhtala – Gymer, Niemi, Pihlström – Anttila, Mäki, Marjamäki

Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Rosandič, Bačik, Luža, Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Kopecký – Lušňák, Chipchura, Jeglič – Petráš, Halama, Hlinka – Pätoprstý, Šiška, Vopelka

Výborný výkon celého tímu korunoval dvomi gólmi Žiga Jeglič

Slovan doplnil zraneniami zdecimovaný káder o Halamu a Pätoprstého, ktorí si tak odbili premiéru v nadnárodnej súťaži. Hostia od úvodu dobre korčuľovali, hrali dravo smerom dopredu a vytvorili si gólové možnosti. Úvodnú spálil Jeglič po chybe domácich, následne Pätoprstý nepretlačil puk za Zapolského z ostrého uhla ľavého krídla. Najlepšiu streleckú príležitosť mal v 7. minúte Plastino, no po prihrávke spoza bránky nastrelil len betóny domáceho brankára. Jokerit sa z chabého začiatku nespamätal, v rozohrávke pôsobil veľmi neisto a na Poggeho vystrelil len niekoľko provizórnych pokusov. Slovan naopak robil všetko v tempe a v 18. minúte sa zaslúžene dostal do vedenia. Kundrátek v obrannom zákroku vysunul Jegliča, ten si v nájazde natiahol Zapolského na blafák a šikovne skóroval pomedzi betóny.

Slovan pokračoval v sympatickom prejave aj po prestávke. V 27. minúte to podčiarkol druhým gólom Jeglič, keď “belasí” zatlačili na Jokerit v rozohrávke a po zisku puku zakončil slovinský útočník do odkrytej bránky. Tretia hosťujúca formácia následne predviedla dobré útočné striedanie, vzadu si však zle rozobrala hráčov a Joensuu sám pred Poggem znížil. Jokerit s pribúdajúcim časom prevzal iniciatívu, no dve minúty pred koncom tretiny otupil jeho snahu sekerou do Plastinovej tváre Hishon. Slovan síce presilovku nevyužil, ale po konci sa udržal v útočnom pásme a Lušňák zužitkoval predbránkové postavenie na tretí gól.

Úvod tretie dejstva patril Jokeritu. Herne aj strelecky prevýšili súpera a v 47. minúte prestrelili Poggeho, ktorého na hranici bránkoviska atakoval Huhtala. Hlavný rozhodca rozpažil, a hoci si domáci tréner vyžiadal zhliadnutie videozáznamu, gól neplatil. Říha odstavil z hry tretiu formáciu, aby jeho zverenci zrýchlili hru a prispôsobili sa tak tempu domácich. Záverečné minúty odohrali “belasí” už len na dve elitné päťky, no situáciu ustáli a zaknihovali mimoriadne cenné tri body.

Miloš Říha, tréner Slovana: “Prvá tretina bola z našej strany neuveriteľná, mohli sme vyhrávať vyšším rozdielom. S takým mužstvom, s akým sme hrali, sme dnes podali najlepší výkon vonku v tejto sezóne. Všetci hráči podali kvalitný, disciplinovaný a taktikcký výkon. Musím ich pochváliť, som na nich hrdý.”