Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

Londýn 23. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/MTI-Zoltan Balogh)
 
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson varoval pred “miernym a nekonečne dlho trvajúcim” brexitom. Jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ v centre Londýna organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o konečnej dohode o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť, informuje spravodajská televízia Sky News.

Na snímke Boris Johnson

Pred druhým výročím referenda, v ktorom britskí voliči rozhodli o odchode svojej krajiny z EÚ, Johnson povedal, že verejnosť chce, aby politici v rokovaniach o brexite napredovali.
“V celej krajine možno nájsť ľudí, ktorí – bez ohľadu na to, ako hlasovali pred dvoma rokmi – chcú, aby sme napredovali a celé to dotiahli do konca… Nechcú nejaký beznádejný kompromis…,” povedal Johnson podľa britských novín The Sun.
Ako informovala spravodajská televízia BBC, organizátori sobotňajších pochodov však žiadajú, aby o konečnej dohode o vystúpení Británie z EÚ mohla rozhodovať aj verejnosť v referende.
Očakáva sa, že protestných demonštrácií sa zúčastnia desaťtisíce ľudí, ktorí tvrdia, že prišiel čas, aby do rokovaní o odchode Spojeného kráľovstva z EÚ vstúpila aj verejnosť.
Za vystúpenie Británie z EÚ v referende, ktoré sa konalo 23. júna 2016, hlasovalo 51,9 percenta britských voličov, kým za zotrvanie v bloku sa vyslovilo 48,1 percenta. Volebná účasť v tomto historickom referende dosiahla 72,1 percenta voličov.
Spojené kráľovstvo by malo oficiálne z Európskej únie vystúpiť 29. marca 2019.
 
Príspevok Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)