Londýn 6. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Favorit britských pretekov o premiérske kreslo Boris Johnson vyhlásil, že chce urobiť zo Spojeného kráľovstva najveľkolepejšie miesto na zemi. Podľa jeho slov po nástupe k moci odhalí priemyselný potenciál krajiny a zjednotí jej rozpoltenú spoločnosť, píše The Daily Telegraph

Na snímke Boris Johnson

V interview pre The Daily Thelegraf Boris Johnson prisľúbil, že urobí z Británie najveľkolepejšie miesto na planéte. Politik tiež vyhlásil, že ak sa stane premiérom, úspešne vyvedie krajinu z a dosiahne tak jej zjednotenie.

Bývalý minister zahraničných vecí vyzval odporcov brexitu, aby prestali vnímať túto iniciatívu ako boží trest. Podľa jeho slov je potrebné využiť fantastické možnosti, ktoré Spojenému kráľovstvu ponúka budúcnosť.

Johnson je presvedčený, že konzervatívna vláda na čele s ním dokáže prevziať od Bruselu správu svojej krajiny. V dôsledku sa mu podarí zlepšiť kvalitu života pre všetkých, odhaliť priemyselný potenciál Veľkej Británie a prekonať rozkol v spoločnosti.

Vytýčite si úlohu, aby sa z Británie stalo najveľkolepejšie miesto na Zemi. Najlepšie miesto na pobyt, život a založenie rodiny. Najlepšie miesto na posielanie svojich detí do školy, dýchanie čerstvého vzduchu, podnikanie. Miesto, kde sa nachádza najperspektívnejší technologický priemysel, najpôsobivejšia akademická kultúra, najmodernejšie podniky všetkého druhu,” vyhlásil politik.

Nastala doba k odhaleniu potenciálu celého Spojeného kráľovstva. Samozrejme máme problémy, ktoré je nutné riešiť. V našej krajine existujú nezhody z najrôznejších dôvodov. Ja však verím, že ich dokážeme prekonať a zjednotiť národ, zdôraznil.

Johnson uviedol, že ak sa mu podarí postaviť sa do čela vlády, zmení krajinu presne tak, ako vo svojej dobe zmenil britské hlavné mesto, keď bol jeho primátorom. Stále som hovoril, že Londýn je najveľkolepejšie mesto na Zemi, a ľudia so mnou nesúhlasili. Tvrdili, že hovorím nejakú hlúposť. Ale časom pochopili, že moje slová boli pravdivé. A my dokážeme urobiť to isté s Britániou, je presvedčený politik.

Nastala doba trochu si veriť, veriť vo vlastné sily. Nastal čas prestať sa negatívne pozerať na možnosti Spojeného kráľovstva a ukázať, že môžeme získať skvelú transakciu ohľadom brexitu, dodal.

Johnson, ktorý zostáva favoritom v pretekoch o premiérske kreslo, a jeho súper, minister zahraničných vecí Jeremy Hunt, aktívne vykonávajú predvolebnú kampaň. Chápu, že v najbližších dňoch budú musieť získať čo najväčšiu podporu členov Konzervatívnej strany, ktorí budú voliť nového predsedu kabinetu ministrov, vysvetľujú noviny.

Rady Konzervatívnej strany majú po celej krajine 7 tisíc členov. 1045 z nich už otvorene vyjadrilo svoju podporu Johnsonovi na jeho webovej stránke, upozorňuje The Daily Telegraph.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj