Johnson rázne odmietol Mayovej plán brexitu

Birmingham 2. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rui Vieira)
 
Bývalý britský minister zahraničných vecí Boris Johnson v utorok rázne odmietol plán premiérky Theresy Mayovej ohľadom vystúpenia krajiny z Európskej únie. Informáciu priniesla tlačová agentúra Reuters.

Na snímke Boris Johnson

“Nastal čas zahodiť dohodu z Chequers,” povedal Johnson vo svojom prejave na zjazde Konzervatívnej strany v Birminghame. “Ak budeme podvádzať voličov – a Chequers je podvod – vystupňujeme pocit nedôvery,” pokračoval.
Johnson je jedným najväčších kritikov premiérky a podľa Reuters dal v utorkovom prejave jasne najavo, že je načase nahradiť Mayovú na poste líderky Konzervatívnej strany.
Premiérkin plán z júla tohto roka zahŕňa zónu voľného obchodu a prijatie jednotných pravidiel pri výmene niektorých druhov tovaru medzi Britániou a EÚ. Lídri krajín EÚ na nedávnom neformálnom summite v Salzburgu tento návrh odmietli a Mayová musí čeliť kritike aj v Británii.
Spojené kráľovstvo má z EÚ odísť 29. marca 2019. O tom, za akých podmienok sa tzv. brexit uskutoční, stále prebiehajú zložité rokovania medzi Londýnom a Bruselom.
 
Príspevok Johnson rázne odmietol Mayovej plán brexitu zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)