Washington 22. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Ross D. Franklin)

Americký senátor McCain konečne pochopil, že USA stratili svoju pozíciu svetového lídra a žandára. Keď to už pochopil americký politik, známy vojnový jastrab, dúfajme že to čoskoro pochopia aj mainstreamoví presstitúti v Európe.

Na snímke republikánsky senátor John McCainNa snímke republikánsky senátor John McCain

John Mc Cain svoje slová o strate americkej pozície lídra č.1 vo svete, ktorá už vyvolala silné turbulencie na medzinárodnej politickej scéne a prejavuje  sa v erózii svetového poriadku ustanoveného po II. svetovej vojne, uviedol vo vysielaní CNN. (veríme, že expert Denníka N, pán Smatana neobviní McCaina z konšpirácie a zo šírenia nepravdivých informácii, ktorých cieľom je “zvýšiť politický rating Ruska” ).

Svoje slová podložil John McCain troma hlavnými faktami – 1. situáciou v Sýrii, kde proamerická koalícia a umiernená opozícia utrpela v Aleppe tvrdý výprask, 2. čínskym zneškodnením a získaním amerického námorného bezpilotného zariadenia vojenského prieskumu a 3. hackerskými útokmi na politické inštitúcie USA pred americkými prezidentskými voľbami.

Opätovne však pripomíname. Ak je pravda, že Rusi dokázali ovplyvniť americké prezidentské voľby a CIA ani FBI tomu nedokázali zabrániť, znamená to, že USA sa naozaj ocitli v kritickom bode, podobne ako ZSSR v rokoch 1989 – 1991.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.