Washington 13. novembra 2017 (HSP/Politikus/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)

Portál Politikus venuje svoju pozornosť opätovnej hystérii amerického senátora Johna McCaina, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že ruský prezident Vladimír Putin a americký prezident Donald Trump dokázali na stretnutí vo Vietname znova nájsť spoločnú reč.
Na snímke John McCain

Ešte sa ani poriadne nestihol vrátiť Donald Trump zo stretnutia v Ázii a americký rusofóbny senátor John McCain s nádorom na mozgu už stihol Donalda Trumpa skritizovať kvôli jeho stretnutiu s Vladimírom Putinom vo Vietname. Rozhovory Putina a Trumpa označil americký senátor za hrozbu národnej bezpečnosti. McCain fakticky obviňuje Donalda Trumpa zo zrady amerických záujmov a zrady USA. Aj keď ide o totálnu hlúposť podmienenú pravdepodobne aj McCainovou chorobou, v tejto hlúposti ho podporuje veľká  časť amerických senátorov v požehnanom veku.
John McCain je republikán, ktorý sympatizuje s demokratmi a podporoval v prezidentských voľbách neúspešnú Clintonovú. McCain hystericky komentuje všetky kontakty Donalda Trumpa s Rusmi a jeho paranoidná rusofóbia by už bola až trápna, keby ju nedeterminovalo McCainovo ťažké ochorenie. John McCain nenávidí Rusko, pretože počas vietnamskej vojny zostrelila jeho lietadlo protilietadlová jednotka ruského kapitána Jurija Turšečkina a McCain sa dostal do vietnamského zajatia.
McCain utrpel pri zostrelení zranenia, dostal sa do vietnamskeho zajatia, kde ho Vietnamci rovnako ako každého amerického pilota, ktorý útočil na civilné ciele s radosťou týrali a 5,5 roka držali v zajatí. V zajatí McCain pri vypočúvaní udal viacero dôležitých informácii Vietnamcom, z čoho ho usvedčili aj jeho americkí spoluväzni. McCain sa neskôr v USA  bránil, že uvedené informácie poskytol, pretože potreboval medicínsku pomoc. Pred odsúdením McCaina zachránilo to, že jeho otec bol vysokým americkým admirálom a nasadil všetky páky, aby svojho syna zachránil.  V radoch americkej armády však existovalo viacero zajatcov, ktorí žiadne informácie pri výsluchu Vietnamcom neposkytli, napriek tomu, že takisto potrebovali medicínsku pomoc. John McCain vo Vietname niekoľkokrát zradil svoju krajinu a poskytol Vietnamcom informácie, ktoré USA uškodili.
John McCain má teda smrteľnú rakovinu mozgu, ktorá zdá sa ovplyvňuje jeho paranoju. John McCain sa takisto vnútorne nedokáže zmieriť so skutočnosťou, že vo vietnamskom zajatí zrádzal svoju krajinu. Má 81 rokov a život za sebou. Pokiaľ však  budú mať v USA podobných senátorov ako je John McCain, nemožno od amerických elít očakávať, že sa budú rozumne a pragmaticky správať. Neodškriepiteľným faktom však zostáva, že McCain a jemu podobní prestarnutí senátori Senátu už čoskoro nebudú mať možnosť ovplyvňovať americkú zahraničnú politiku. Dúfajme,  že spomenuté figúrky čoskoro nahradí koncepčne prijateľnejšia a pragmatickejšia skupina amerických politikov a tvrdé jadro krvilačných starcov skončí tak, ako svojho času skončilo Politbyro ZSSR – na smetisku dejín.