Los Angeles 10. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Invision-Richard Shotwell)
 
Americký spevák a hudobný skladateľ John Legend sa v nedeľu stal jedným z úzkej skupiny umelcov, ktorým sa počas kariéry podarilo získať ceny Emmy, Grammy, Tony a Oscara. Tento štatút, známy pod skratkou EGOT, je považovaný za “svätý grál” múzických umení, informuje stanica BBC.

Na snímke americký spevák a hudobný skladateľ John Legend pózuje s cenou Emmy

Legend sa zároveň stal prvým černochom s touto bilanciou. Sošku Emmy získal za produkciu programu “Jesus Christ Superstar Live in Concert” spolu s jeho pôvodnými tvorcami Andrewom Lloydom Webberom a Timom Riceom, ktorí si v nedeľu na udeľovaní Emmy v príslušnej kategórii v Los Angeles taktiež doplnili svoju zbierku ocenení.
Legendovi trvalo skompletizovanie štatútu 12 rokov, pričom je spolu s muzikálovým skladateľom Robertom Lopezom najmladšou osobou so ziskom daných štyroch ocenení. Legend má 39 rokov a v decembri oslávi 40; Lopez zavŕšil štatút EGOT v roku 2014 niekoľko týždňov po 39. narodeninách a zostáva najmladším víťazom.
Americký hudobník má na konte desať cien Grammy, jedného Oscara za pôvodnú pieseň z filmu “Selma” (2014) a jednu cenu Tony, ktorú získal vlani za spoluprodukovanie divadelnej hry “Jitney”. Štatút EGOT má momentálne na konte celkovo iba 15 ľudí vrátane Audrey Hepburnovej, Whoopi Goldbergovej alebo Marvina Hamlischa.
 
Príspevok John Legend sa stal prvým černochom so ziskom Emmy, Grammy, Tony a Oscara zobrazený najskôr Hlavné správy.