Belehrad 1. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Mimo ihriska plachý chlapec, no keď si obuje kopačky, mení sa na futbalovú šelmu. Takto zhodnotil doterajšie počínanie slovenského mladíka Erika Jirku v srbskom klube Crvena zvezda Belehrad tamojší web telegraf.rs

Na snímke Erik Jirka

Dvadsaťjedenročný Trnavčan sa zatiaľ v zimnej príprave svojho nového zamestnávateľa ukazuje v dobrom svetle a dáva zabudnúť na medzi fanúšikmi obľúbeného Nemanju Radonjiča, ktorý pred niekoľkými mesiacmi zamieril do francúzskeho Olympique Marseille.
Jirka sa dohodol na prestupe do Belehradu už minulý rok v lete. Do zimy však ešte zostal na hosťovaní v trnavskom Spartaku, s ktorým sa predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy. Na nové pôsobisko si zvyká pomerne rýchlo, čo potvrdil aj najskúsenejší hráč Crvenej zvezdy Nenad Milijaš. “Pokiaľ ide o komunikáciu, rozumie nám všetko. Všetci sme ho na začiatku dobre prijali a momentálne už pôsobí dojmom, akoby bol s nami už poriadne dlho,” vyhlásil 35-ročný stredopoliar so skúsenosťami z anglickej Premier League či ďalekej Číny, ktorý si zahral aj na MS 2010 v JAR. “Posilnili sme sa dobre, naši funkcionári odviedli kvalitnú prácu,” nadviazal tréner belehradského tímu Vladan Milojevič.
 
Príspevok Jirka sa v príprave Crvenej zvezdy ukazuje v dobrom svetle zobrazený najskôr Hlavné správy.