Praha 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Jiří Hynek, ktorý kandiduje na funkciu českého prezidenta za stranu Realisti, získal podporu 22 členov Snemovne a v januári sa tak môže uchádzať o hlasy voličov. Informoval o tom dnes spravodajský server Novinky.cz.
Ilustračné foto

Hynek, ktorý v súčasnosti zastáva funkciu šéfa Asociácie obranného a bezpečnostného priemyslu, je okrem iného vedúcim českej delegácie v priemyslovom poradnom orgáne Severoatlantickej aliancie (NATO), členom Rady pre výskum, aplikovaný vývoj a inovácie Ministerstva obrany ČR i členom Mensy ČR.
Hynek sa podľa servera Novinky.cz oprel o podporu najmenej 20 poslancov, ktorá je jednou z troch možností potvrdenia kandidatúry na funkciu českého prezidenta. Väčšina kandidátov sa spolieha na podporu občanov, ktorých podpisov potrebujú 50.000. Treťou možnosťou je podpora najmenej desiatich senátorov.
Medzi najvážnejších uchádzačov o úrad prezidenta ČR, ktorí získali potrebných 50.000 podpisov voličov, patria súčasný prezident Miloš Zeman, bývalý predseda Českej akadémie vied Jiří Drahoš a podnikateľ a textár Michal Horáček.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.