Praha 19. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:Jiří Drahoš Facebook)

Bývalý šéf českej Akadémie vied Jiří Drahoš už od svojich sympatitantov nazbieral 78.321 podpisov, čím výrazne prekročil 50-tisícovú hranicu potrebnú pre kandidatúru na Pražský hrad.
Na snímke Jiří Drahoš

Ako dnes informovala Česká televízia, Drahoš to oznámil dnes v Prahe počas neformálneho stretnutia s užším okruhom svojich priaznivcov a s dobrovoľníkmi, ktorí mu pomáhajú v kampani.
Zákonom stanovenú hranicu pre podanie kandidatúry už prekonali súčasný prezident ČR Miloš Zeman či textár Michal Horáček.
Drahoš svoj úmysel kandidovať za prezidenta oznámil koncom marca krátko po skončení svojho pôsobenia na čele Akadémie vied. So zbieraním podpisov začal koncom apríla a podľa odhadov médií a stávkových kancelárií sa zaradil medzi najvážnejších vyzývateľov súčasného prezidenta Miloša Zemana, ktorý sa bude uchádzať o znovuzvolenie.
Drahoš avizoval, že v predvolebnej kampani chce otvoriť tematiku kreatívneho vzdelávania a inovácií. “Od človeka, ktorý celý život pracoval vo vede a pedagogike, sa to očakáva,” domnieva sa Drahoš. Uviedol tiež, že by uvítal, keby v predvolebných diskusiách dominovali vecné témy dôležité pre Česko.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.