Saná 14. októbra 2018 (HSP/Foto:screenshot YouTube)
 
Ruský portál Rossijskaja gazeta publikoval správu o tom, ako jemenskí Houthiovia prenikli opäť na územie Saudskej Arábie a tam zničili americký tank M1A2S, ktorý tvorí základnú časť saudských tankových síl.

Na snímke z videa likvidácia tanku

Jemenskí Houthiovia sú šiíti a po agresívnom útoku Saudov na jemenské územie, preniesli boje aj na územie Saudskej Arábie. Malé jednotky Houthiov podnikajú “spanilé jazdy” na saudskom území, kde likvidujú všetko, čo pred nimi nestihne utiecť. Po každom zásahu radostne prevolávajú smrť veľkému Satanovi (USA) a malému Satanovi (Izrael).
Saudi majú vo svojích ozbrojených silách niekoľko stoviek amerických tankov Abrams. Houthiovia zasiahli saudský tank do ľavej prednej časti veže. Tank poškodila RPG-7 s reaktívnou náložou, ďalší zásah zničil pás tanku. Saudom sa okrem jedného člena posádky podarilo s tanku utiecť, zabudli však vypnúť motor, takže keď Houthiovia k tanku prišli, motor ešte išiel.
Keď Houthiovia obsadili saudský oporný bod, miesto ako je ich zvykom vyrabovali a potom zapálili, pekne horel aj americký tank. Počas konfliktu, ktorí rozpútali Saudi voči Jemenu už Saudi stratili takmer 2 desiatky starších Abramsov, niekoľko desiatok bojových transportérov Bradley, francúzskych tankov AMX-30 SAS, ako aj amerických M60A3 a takmer 2 stovky obrnených automobilov.
Saudom nepomáha ani západná výzbroj, pretože im chýba bojový duch. V saudskej armáde už dnes slúži množstvo žoldnierov z iných krajín sveta, pretože bežní Saudi sa do armády príliš nehrnú. Bojový duch však nechýba Houthiom, ktorí úspešne bojujú so staršími sovietskymi zbraňami. Saudskí priatelia – Američania, sa do bojových operácii proti Houthiom takisto príliš nezapájajú. Veď komu by sa chcelo zahynúť v opustenej saudskej púšti v boji proti pologramotným pastierom oviec so zabijáckymi sklonmi, keď doma v USA sa môže radostne zúčastniť LGBT pochodu?
Video zverejnené Houthiami zobrazuje likvidáciu tanku, niekoľko zásahov do saudských vojakov a rýchly útek zvyšku saudskej posádky opevneného útoku na Hummeroch do bezpečia. Houthiovia na videu nakoniec zoberú koristné zásoby a čo zobrať nemôžu zapália. Pomodlia sa, tradične popreklínajú veľkého a malého Satana a urýchlene sa stiahnu do bezpečia, ešte pred útokom saudského letectva.
Úspešný deň majú za sebou.
 

 
Príspevok Jemenskí Houthiovia zlikvidovali saudský tank M1A2S na saudskom území zobrazený najskôr Hlavné správy.