Zápas s Jugrou ste mali po celý čas vo svojich rukách, no v závere hostia všetko zdramatizovali dvoma gólmi. Ako by ste to zhodnotili?

– Začali sme dobre, dali sme dva góly z presiloviek a mali kopec ďalších príležitostí na gól. Ale vidíte, ako sa v hokeji dokáže vývoj zápasu rýchlo zmeniť. Dostali sme prvý smolný gól, druhý dali aj so šťastím vďaka teču a potom z toho bola až do konca zbytočná dráma.

Z desiatich zápasov na domácom ľade ste osemkrát vyhrali. Ako hodnotíte túto sériu?

– Presne toto sme potrebovali, vedeli sme, že musíme zabrať, ak chceme pomýšľať nad play-off. Teraz je to len na nás, aby sme hrali takto aj naďalej.

Posledné dva zápasy ste odohrali v útoku s Cheechooom a Taffeom. Ako sa vám s nimi hrá?

– Skvele, pretože sú obaja výborní hráči a nielen v posledných stretnutiach hrajú skutočne vynikajúco. Ja môžem byť len spokojný, že som s nimi v jednom útoku.

Predošlé dve sezóny ste hrali stabilne s Rokom Tičarom, teraz meníte často formácie aj pre zranenia spoluhráčov…

– Áno, teraz sa to často obmieňa, za čo môžu najmä zranenia a tréner musí skúšať nové varianty. Myslím si však, že teraz hráme dobre, vytvárame si veľa šancí a snáď v tomto trende budeme aj pokračovať.

Na postup do play-off strácate momentálne šesť bodov, čiže teraz bude každý zápas kľúčový?

– Určite, aj naši súperi, s ktorými bojujeme o postup do play-off vyhrávajú rovnako ako my. My však musíme pozerať na seba a veriť, že oni ešte párkrát zaváhajú, zatiaľ čo my to dokážeme využiť.

Kopíruje táto sezóna tú vlaňajšiu, keď ste mali podobné problémy a nakoniec ste po skvelom závere postúpili do play-off?

– Presne tak a dúfam, že ju bude kopírovať až do konca (smiech).

Čo sa zmenilo počas tejto domácej série, keď vám to konečne začalo vychádzať podľa predstáv?

– Ťažko povedať, keby som to vedel… ale myslím si, že sme zjednodušili hru, viac strieľame a nerobíme také zbytočné chyby ako predtým.

Veľa sa písalo o peniazoch, ktoré vám bol klub dlžný. Podlžnosti sa vyriešili práve počas tejto desaťzápasovej série, pomohlo aj toto vašej psychike?

– Určite áno, to bol dôležitý faktor a teraz je to oveľa lepšie. Verím, že to tak bude naďalej a rovnako sa bude dariť aj nám na ľade.

V stredu sa do Bratislavy v drese Jekaterinburgu vrátil Rok Tičar, neprehovárali ste ho na opätovný návrat do Slovana?

– Ešte má zmluvu na ďalší rok, takže neviem. To je ďaleká budúcnosť.