Londýn 23. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)

Jednou z troch obetí, ktoré zomreli pri stredajšom teroristickom útoku v Londýne, je Američan Kurt Cochran zo štátu Utah, ktorý so svojou manželkou v britskom hlavnom meste oslavoval 25. výročie sobáša. Jeho manželka Melissa utrpela ťažké zranenia.

Ľudia a vozidlo na Westminsterskom moste po znovu otvorení

Pár bol zrazený automobilom útočníka na Westminsterskom moste pred budovou britského parlamentu. Útok si zatiaľ vyžiadal tri obete na životoch vrátane jedného policajta, páchateľa následne zastrelila bezpečnostná hliadka. Zranenia utrpelo 40 ďalších ľudí. V súvislosti s prípadom úrady zatkli osem osôb.

Americký manželský pár sa mal vrátiť do USA dnes, informovala spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na rodinných príslušníkov Cochranovcov. K zodpovednosti za útok sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát.

Prostredníctvom agentúry Amák uviedla, že útočník bol “vojakom Islamského štátu”. Páchateľ po tom, ako zrazil autom chodcov na Westminsterskom moste, vystúpil z auta a vo vchode na pozemok parlamentu dobodal na smrť ozbrojeného policajta.

Britská polícia dnes oznámila, že Westminsterský most  už znova otvorili pre dopravu, a to necelých 24 hodín po stredajšom útoku. Historický, slávny most cez rieku Temža bol zatvorený.

Rušný most je obľúbenou turistickou atrakciou, návštevníci z celého sveta si tam robia mobilnými telefónmi “selfie”, keďže v blízkosti stojí sídlo parlamentu Westminsterský palác a vyhliadkové koleso Londýnske oko.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.