Bratislava 27. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Ak to bude nevyhnutné, tak jedným z riešení v prípade, ak parlament nezvolí ústavných sudcov, by mohlo byť predĺženie funkčného obdobia sudcov tak, že budú mať mandát do zvolenia nových. Povedal to v dnešnej relácii RTVS Sobotné dialógy premiér Peter Pellegrini

Na snímke premiér SR Peter Pellegrini

„V opačnom prípade, ak sa tak nestane, bude mať Ústavný súd, myslím, troch alebo štyroch sudcov a nebude schopný fungovať. Nemôžeme dopustiť, aby Ústavný súd SR ako najvyšší orgán krajiny v oblasti ústavnosti a práva ostal paralyzovaný v dôsledku nedostatočného počtu sudcov,” povedal premiér.
Hnutie OĽANO takéto plány jednoznačne odmieta. Je to akoby sa vládna koalícia bála, že prehrá parlamentné voľby a pre istotu by voľby zrušila a ministri by ostali na svojich stoličkách doživotne, uvádza sa v stanovisku Veroniky Remišovej, predsedníčky poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.
Poslanci Národnej rady SR v noci z utorka na stredu neschválili novelu ústavy. Rozhodli tak o tom, že spôsob voľby ústavných sudcov zostáva po starom. Za schválenie finálneho znenia zákona hlasovalo iba 55 poslancov z 97 hlasujúcich zákonodarcov. Väčšina opozičných poslancov pred hlasovaním zo sály odišla.
 
Príspevok Jedným z riešení, ak parlament nezvolí ústavných sudcov, by mohlo byť predĺženie ich funkčného obdobia, tvrdí Pellegrini zobrazený najskôr Hlavné správy.