Londýn 5. mája 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Yui Mok/PA via AP)
 

Dohovoriť sa s batoľatami a predškolákmi do ich piatich rokov býva niekedy ťažké, ale web supermamy.cz ponúka celkom jednoduchý trik

Na snímke Kate, vojvodkyňa z Cambridgea, princezná Charlotte, princ George a princ William

Odborníci ho odporúčajú všetkým rodičom a osvedčil sa dokonca aj britskému kráľovskému páru Williamovi a Kate pri ich 5-ročnom Georgeovi a 3-ročnej Charlotte a keď trochu vyrastie aj syn Louis, iste bude vedený rovnakým spôsobom.
O čo teda vlastne ide? Je to skutočne jednoduché: stačí, aby si rodič kľakol k dieťaťu na zem a rozprával sa s ním priamo z očí do očí. Týmto bude dieťa skôr vnímať, čo sa mu hovorí, a zároveň bude mať pocit, že rodičom na jeho pocitoch a názoroch skutočne záleží a nie, že ho neustále niekto zhora okrikuje.
Vývojová psychologička Gill Connelová dodáva, že rodič takto podporuje sebavedomie dieťaťa a povzbudzuje ho k vzájomnej komunikácii. Samozrejme, pritom je potrebné aj nájsť si čas na venovanie plnej pozornosti dieťaťu a len tak neodskočiť od svojich záležitostí.
Keď si nedávno na slávnosti princ William kľakol na úroveň svojho syna a rozprával sa s ním, okolo na balkóne Buckinghamského paláca stála celá kráľovská rodina. Samotná kráľovná sa síce všelijako tvárila, ale britské denníky mladého otca za jeho moderný prístup k deťom chvália.
 

 
Príspevok Jednoduchý trik pri výchovu detí, ktorý sa osvedčil aj Williamovi a Kate zobrazený najskôr Hlavné správy.