Hurghada 20. februára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Ibrahim el-Shazly)

Len 39-ročný Adrian King dovolenkoval v letovisku egyptskej Hurghady s priateľkou Nicolou Wrightovou, keď sa začal cítiť zle
Ilustračné foto lekárskeho ošetrenia v nemocnici v egyptskom letovisku Hurghada

Dvojica bola na organizovanej akcii, počas ktorej jazdili na štvorkolke a viezli sa na ťave, keď sa Adrian začal cítiť zle a požiadal o návrat na izbu. Nakoniec upadol do bezvedomia a Nicola ho so sprievodcom previezli štvorkolkou do blízkej nemocnice.
Ako ďalej píše The Mirror, nemocnica tvrdí, že Adrianovi zlyhali obličky a zomrel na “zástavu srdca”. Rodina to však spochybňuje a hovorí, že prístroje na oživovanie boli vypnuté bez ich súhlasu, pretože nemohli okamžite zaplatiť poplatok vo výške 7000 libier.
Poisťovňa by totiž nezahŕňala náklady na zdravotnú starostlivosť, lebo sa zistilo, že v dokumentoch nebola uvedená Adrianova hospitalizácia kvôli podbrušnici ešte v roku 2015.
Prípad sa dostal pred súd, kde Nicola vravela, že “v nemocnici nikdy nepovedali, že Adrian mal srdcovú zástavu alebo niečo, len zastavili prístroje, pretože neboli finančné prostriedky, a preto Adrian zomrel”.
Nebola vykonaná ani žiadna pitva, pretože egyptské úrady určili príčinu smrti a Adrianovo telo už bolo pripravené  na repatriáciu s prevozom do Británie, a pitva by repatriáciu oneskorila.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.