Praha 14. októbra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Twitter)

Poslanec Zdeněk Ondráček na svojich sociálnych sieťach upozornil na hystériu, ktorá vznikla okolo neho v súvislosti so zádušnou omšou za Karla Gotta. Pražská kaviareň je z neho tak hotová, že ho vidí aj tam, kde nebol, píše

Na snímke Zdeněk Ondráček

Po sobotňajšej zádušnej omši za Karla Gotta sa na sociálnych sieťach strhla mela. Niektorí používatelia poukazovali na údajnú znepokojujúcu prítomnosť poslanca Zdeňka Ondráčka na omši.

Bojovníci proti šíreniu fake news sami aktívnymi šíriteľmi a ovečky im na to skáču Sledoval som priamy prenos zo zádušnej omše a poslanca KSČM Ondráčka som tam nevidel. Možno je pán len ignorant, že si ho pomýlil s menom predsedu snemovne, ktorý sa volá Vondráček, napísal na svojom Twitteri poslanec Patrik Nacher.

Vravy okolo svojej údajnej prítomnosti pri udalosti si všimol aj sám poslanec Zdeněk Ondráček. Ten na svojom Facebooku konštatoval, že pražská kaviareň je z neho hotová a vidia ho aj na udalostiach, ktorých sa nezúčastnil. Pražskú kaviareň označil za debilov.

Priatelia, priaznivci Pražskej kaviarne a stúpenci DemoŽumpy sú zo mňa už tak hotoví, že ma vidia aj tam, kde nie som. Teraz už len čakám, sa k tomu na TV žumpa vyjadrí politológ a (ne)závislý komentátor. Potom to odsúdi gestorský výbor Snemovne a ja začnem veriť, že som tam bol. Asi ako moja návšteva Krymu. Jednoducho debili,” vyhlásil Ondráček.

Zádušná omša za Majstra Karla Gotta

V katedrále svätého Víta sa v sobotu konala zádušná omša za Majstra Karla Gotta. So slávnym spevákom sa prišlo rozlúčiť mnoho osôb z politického prostredia. Na omšu prišiel aj predseda vlády Andrej Babiš, ďalej členovia vlády, predseda Senátu Jaroslav Kubera, šéf poslaneckej snemovne Radek Vondráček a nechýbal aj český prezident Miloš Zeman.

S novinármi sa o svoje dojmy podelil minister kultúry Ľubomír Zaorálek. Podľa jeho slov sa nám s Karlom Gottom žilo dobre. Do katedrály svätého Víta dorazili tiež bývalé prvé dámy Dagmar Havlová a Livia Klausová. Čo sa týka zahraničných hostí, za Slovensko dorazil predseda vlády Peter Pellegrini.

Rozlúčiť sa so slávnym spevákom prišli tiež futbalista Antonín Panenka, hokejista Jaromír Jágr, speváci Hana Zagorová, Janek Ledecký, Viktor Dyk, moderátor Leoš Mareš či herci Jiří Bartoška a Boleslav Polívka.

Úmrtie Karla Gotta

Karel Gott zomrel vo veku 80 rokov. Zlatý slávik navždy odišiel krátko pred polnocou v utorok 1. októbra, obklopený svojou rodinou. Na verejnosť sa táto smutná správa dostala nasledujúci deň.

Oznámenie o smrti majstra prišlo potom, čo nedávno oznámil, že trpí akútnou leukémiou. V tom čase podstupoval liečbu. Už v minulosti však čelil vážnym zdravotným problémom.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj