Jeden za 24: Ukrajinský admirál sa chce dať vymeniť za zajatých ukrajinských námorníkov

Kyjev 6. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)
 
Ukrajinský admirál Ihor Vorončenko sa chce dať podľa svojich slov vymeniť za ukrajinských námorníkov zajatých ruskou armádou počas incidentu v Kerčskom prielive. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA, podľa zistení denníka Bild

Na snímke Ihor Vorončenko

Admirál pre nemecký denník vyhlásil, že mu “puká srdce, keď vidí svojich vojakov, ako ich nelegálne zajali Rusi”. Dodal v tejto súvislosti, že je pripravený ísť do ruského väzenia za predpokladu, že Vladimir Putin prepustí 24 zadržaných ukrajinských námorníkov.
Vorončenko, ktorý v minulosti pôsobil aj ako šéf administratívy pobrežnej obrany na Kryme, bol počas ruskej anexie Krymu v roku 2014 sám štyri dni držaný v zajatí. V roku 2016 ho ukrajinský prezident Petro Porošenko vymenoval za veliteľa ukrajinských námorných síl.
Ukrajinskí vojaci, ktorých zajali príslušníci ruských ozbrojených síl 25. novembra počas incidentu v Kerčskom prielive, boli obvinení z nezákonného prekročenia ruských hraníc.
Skupine osôb konajúcej na základe vzájomnej dohody hrozí za tento skutok podľa uvedeného zákona odňatie slobody na šesť rokov.
 
Príspevok Jeden za 24: Ukrajinský admirál sa chce dať vymeniť za zajatých ukrajinských námorníkov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)