Rím/Macerata 14. februára 2018 (HSP/liberoQuotidianoFoto: fq )

Žiadateľ o azyl v Taliansku Awelima Lucky, ktorý rozštvrtil telo mladej Talianky Pamely Mastropietro, žil v 4-hviezdičkovom hoteli v Montecassiano, v blízkosti Maceraty, viac ako rok. Bol “hosťom” talianskeho štátu, hoci už predtým mu bol pobyt zo strany Územnej komisie zamietnutý. 27-ročný azylant bol tiež označený za nelegálneho migranta – vylodil sa na brehoch Augusty v októbri 2016. Ako mnohí iní, informuje denník Libero Quotidiano
Na snímke jeden zo zadržaných v prípade vraždy Pamely Mastropietrovej Awelima Lucky

Elegantné zariadenie v izbách, pripojenie na internet, niektoré kúpeľne s hydromasážnou vaňou, zabezpečená lekárska starostlivosť, strava a ubytovanie zadarmo a každodenné vreckové. Migrantov obývajúcich túto hotelovú štruktúru je približne 30 a okupujú posledné dve poschodia. Ich izby majú všetok komfort a vchod do nich je zabezpečený len pre nich.
Awelimovi však táto pohostinnosť pre integrovanie sa do novej kultúry nestačila. Práve on podľa prokuratúry v Macerate bol 30. januára v byte, kde sa odohral horor a práve on mal štvrtiť 18-ročné dievča, ktoré deň predtým ušlo z centra pre drogovo závislých. Nie je vylúčené, že pred vraždou bola znásilnená.

Povolanie: drogový díler
Zabavené mobilné telefóny potvrdili, že sa nachádzal v byte, kde sa vraždilo, spolu so svojimi súkmeňovcami Desmondom Luckym (22 r.), ktorý je taktiež žiadateľom o azyl a ktorý Pamele podal dávku heroínu a s Innocentom Oseghalom (29 r.), tiež nigérijský utečenec, ktorý už bol raz obvinený z drogového dílerstva, pričom predtým krajine tvrdil, že uteká pred vojnou. Oseghale nežil v hoteli, ale bol podporovaný asociáciou GUS v Macerate, ktorej názov v preklade znamená Skupina ľudskej solidárnosti. Oseghale ako aj Awelima boli na základe pochybného úteku pred vojnou zaradení do humanitárneho programu ochrany žiadateľov o azyl.
Oseghaleho už raz prichytili pri predávaní drog, preto teraz nahnevaní Taliani kričia, že už po tomto zločine mal byť vyhostený. On, naopak, žil si na voľnej nohe, k drogám sa dostal aj po tom a využil krehkosť mladej dievčiny. Bol chránencom, mohol si kúpiť litre bielidla, ktorým zmyl krv po masakre; bol hosťom Talianska, ktorý pred svojím zadržaním stál tento štát najmenej 50 tisíc eur. Bol chránencom. Ako Awelima.
Innocent Oseghale bol prvým podozrivým a skončil vo vyšetrovacej väzbe s obvinením z vraždy a z okultného mrzačenia tela. Od minulého piatka sa však všetci traja nachádzajú vo väzení Montacuto v Ancone za vraždu a zmrzačenie tela mladej Rimanky. Awelima Luckyho chytili policajti na stanici v Miláne, ako kráčal so svojou manželkou. Podľa vyšetrovateľov bol na úteku do Švajčiarska s dvoma obrovskými kuframi a s vysokým obnosom peňazí, ktoré by mu stačili na dlhodobý pobyt v zahraničí.
Kým prebiehajú toxikologické a iné testy z bytu, kde bola Pamela zavraždená, traja Nigérijčania svoju vinu popierajú. Popierajú aj to, že by v tom byte vôbec boli a vraždili.
Pomyslenie na to, že bývajú v 4-hviezdičkových hoteloch, že sa im dostáva pomoci zo všetkých strán, (len do konca roka 2018 sa suma, ktorú Taliansko vynakladá na ich podporu, vyšplhá na 4,7 miliárd eur), že si užívajú v hydromasážnych vaniach a o chvíľu rozštvrtia 18-ročné dievča, ktoré možno ešte bolo živé, vzbudzuje úžas.
Vyplakávania pre potraviny po odporúčanej spotrebnej lehote, pre jedlo, ktoré nie je halal, o tom sa už tiež veľa popísalo. Matka Pamely sa vo svojej skľučujúcej bolesti zmohla len na jediné: “Oseghale nemal byť v Taliansku”.