Melbourne 22. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Muža, ktorý ukradnutým autom vrazil do ľudí v austrálskom Melbourne a šesť z nich zabil, odsúdili na doživotie. Sudca pritom jeho skutok označil za “jeden z najhorších prípadov masovej vraždy v austrálskych dejinách”

Na snímke James Gargasoulas

Dvadsaťdeväťročný James Gargasoulas, ktorý podľa agentúry AP počas rozsudku na Najvyššom súde štátu Victoria neprejavil takmer žiadne emócie, strávi za mrežami najmenej 46 rokov. O podmienečné prepustenie bude môcť požiadať v roku 2063, keď bude mať 73 rokov.
Gargasoulas trpí paranoidnou schizofréniou, no odborníci rozhodli, že ho môžu súdiť. V novembri ho porota uznala za vinného zo šiestich vrážd a 27 prípadov ohrozenia života z nedbanlivosti. V týždňoch pred tragédiou užíval drogy, páchal rôzne trestné činy a na slobode bol vďaka prepusteniu na kauciu. Sudca tiež poznamenal, že v deň masakru mal predstúpiť pred súd. Polícia istý čas dokonca prenasledovala ukradnutý Holden Commodore, ktorý šoféroval. Medzi jeho obeťami bolo aj trojmesačné bábätko, ktoré náraz odhodil 60 metrov od kočíka, a tiež 10-ročné dievčatko.
 
Príspevok “Jeden z najhorších prípadov masovej vraždy v austrálskych dejinách”: Muž, ktorý vrazil autom do ľudí a šesť z nich zabil, dostal doživotie zobrazený najskôr Hlavné správy.