Cincinnati 26. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-John Minchillo)

Motív činu je stále nejasný

Najmenej dvaja ľudia spustili dnes nadránom miestneho času streľbu v zaplnenom nočnom klube Cameo v meste Cincinnati v americkom štáte Ohio, zabili jedného človeka a zranili 15 ďalších osôb. Podľa polície nie sú žiadne náznaky, že streľba bola teroristickým činom.

Jeden mŕtvy, 15 ranených po streľbe v nočnom klube v Cincinnati

Avšak zástupca policajného šéfa Paul Neudigate uviedol, že motív činu je stále nejasný.

Podľa úradov vládla na mieste chaotická situácia.

K streľbe došlo okolo 01.30 h miestneho času počas rušného víkendu. Úrady zatiaľ nemajú žiadnych podozrivých.

“V sobotu večer sú v klube väčšinou veľmi mladí návštevníci. Mali sme tu incidenty aj v minulosti, ale tento je zo všetkých najhorší,” uviedla policajná predstaviteľka Kim Williamsová.

V klube sa nachádzala ochranka, ktorá poskytla raneným prvú pomoc a pokúsila sa oživiť spomínanú obeť, tá však zomrela, dodala Williamsová.

Postrelených bolo 15 ľudí. Niektorí z nich sa sami doviezli do okolitých nemocníc a ďalších tam prepravila sanitka.

Úrady vypočúvali niekoľko svedkov, ale podľa Williamsovej mnoho návštevníkov klubu odišlo.

“Najväčším problémom je, že keď v takom veľkom dave zaznejú výstrely, veľa svedkov zmizne,” dodala policajná predstaviteľka.

Úrady teda vyzvali každého, kto má informácie, aby ich prišiel oznámiť polícii. Vyšetrovatelia tiež preverujú, či boli zapnuté bezpečnostné kamery.

Televízna stanica WLWT uviedla, že najmenej jeden človek sa nachádza v kritickom stave a je hospitalizovaný v Lekárskom centre Univerzity v Cincinnati.