Washington 5. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-HBO)

V druhej polovici decembra spoločnosť Netflix predstaviť ďalšiu špičku v rade fantastických seriálov Zaklínača. Avšak vďaka internetu sa teraz môžeme dozvedieť o ohlasoch kritikov, ktorí získali prístup k prvým epizódam. Hovoria, že seriál prevahu nad kultovou Hrou o tróny od HBO

Na snímke britská herečka Emilia Clarkeová v populárnom americkom televíznom seriáli Hra o tróny

Musíme podotknúť, že doteraz platí zákaz na zdieľanie podrobností o novinke Netflixu, ale na sociálnych sieťach je možné si prečítať krátke recenzie, ktoré sú veľmi kladné. Kritici podotýkajú, že v porovnaní so zábermi bojov v Hre o tróny, sa im podobné scény v Zaklínačovi zdajú lepšie a kvalitnejšie.

„Prvá bitka Geralta (hlavná postava seriálu, pozn. red.) je úžasne divoká. Kombinácia držania meča a toho, že patrí k zaklínačom, vyzerá perfektne. Túto scénu som už videl štyrikrát. Čaká vás príjemné prekvapenie, „píše jeden filmový kritik.

„Na pozadí bojových scén Zaklínača sú bitky v Hre o tróny strašné,“ povedal ďalší kritik.

Ďalší novinár, ktorý mal tiež možnosť sa predčasne pozrieť na prvú epizódu, ocenil námet seriálu, ktorý je podľa neho premyslený a logicky štruktúrovaný. Ešte jeden kritik pochválil prácu kostymérov, dekoratérov a odborníkov na špeciálne efekty.

História Zaklínača

Seriál Zaklínač sa má objaviť na platforme Netflix 20. decembra. Je založený na rovnomennej sérii románov poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského, ktorá rovnako ako cyklus Pieseň ľadu a ohňa od George Martina, ktorý bol základom pre Hru o tróny, je eposom a týka sa dlhého obdobia obdobia.

Prvý príbeh o Zaklínačovi bol publikovaný v roku 1986. Cyklus kníh pojednáva o vymyslenom svete pripomínajúcom neskorý stredovek, kde vedľa ľudí existujú rôzne druhy magických tvorov a monštier. Hlavnou postavou je Geralt, žoldnier a zaklínač, ktorý ničí monštrá ohrozujúce život ľudí. Geralt však nie je obyčajný človek – v detstve prešiel niekoľkými procesmi mutácie, vďaka ktorým dostal väčšiu silu, má rýchlejšie reakcie a lepší metabolizmus, nemôže ale mať deti.

Súper nového seriálu

Aj keď kritici hovoria, že novinka od Netflix má šancu pobiť sa s Hrou o tróny, hovorí sa doteraz o produkte, ktorý sa ešte nedostal medzi širokú verejnosť, zatiaľ čo seriál od HBO je uznaný za jeden z najpopulárnejších v dejinách, získal dobré ohlasy kritikov a má rekordný počet cien Emmy – 47.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj