Londýn 22. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP)
 
Britské špeciálne jednotky oslobodili loď, ktorej sa zmocnili migranti pri ústí Temže. Uvádza to časopis Sun, ktorý cituje vládne zdroje

Ilustračné foto

Časopis informoval, že špeciálne jednotky pripravujú útok na loď, kde skupina migrantov sa vyhráža posádke a snaží sa zmocniť lode. Asi 25 špeciálnych jednotiek sa premiestnilo na miesto blízko grófstva Essex a Kent, kde sa loď zastavila.
Zdroje v Whitehalle tvrdia, že je po všetkom. Bolo mi povedané, že SBS (Special Boat Service, Špeciálne sily britského námorníctva) teraz majú plnú kontrolu nad (loďou) Tema, únoscovia sa rýchlo vzdali. Boli vyzbrojení iba železnými tyčami a nožmi,napísal na Twitteri politický redaktor časopisu Sun Tom Newton Dunn.
Ako oznámila polícia v Essexe na Twitteri, všetci štyria migranti, ktorí ohrozovali posádku, boli zadržaní a nikto z posádky nebol zranený.
Loď, ktorú vlastní talianska spoločnosť Grimaldi Lines, opustila prístav v Nigérii a vykonala tri zastávky na západnom pobreží Afriky a tam sa s najväčšou pravdepodobnosťou prisťahovalcami dostali na palubu.
 
Príspevok “Je po všetkom”: V Británii oslobodili loď, ktorej sa zmocnili migranti zobrazený najskôr Hlavné správy.