Bratislava 27. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Ak prídu národne orientovaní voliči v dostatočnom počte k druhému kolu volieb, kandidátka jednej zaoceánskej ambasády, mimovládok, masmédií a bratislavskej kaviarne určite prehrá. Režiséri hry to veľmi dobre vedia a pochopili správne, čo treba urobiť: zaplaviť internet výzvami, aby vlastenci nešli voliť

Ilustračné foto

Preto nastala chvíľa, keď bolo treba nasadiť trolov: zaplaviť diskusný priestor znechutenými pózami, že ísť voliť v druhom kole znamená podporovať oligarchov, že kandidáti sú rovnakí, že obaja predstavujú rovnaké zlo, že sú dohodnutí a podobne. A je pochopiteľné, že takouto psychózou strhnú aj časť ostatných, ktorí nemali čas, možnosť alebo chuť sa vecou hlbšie zaoberať.
A tento frontálny útok trolov môžeme v priamom prenose pozorovať aj v diskusiách na našom portáli: vyrojili sa tu desiatky diskutujúcich s neznámymi menami, ktorí takmer až agresívnym spôsobom apelujú na voličov, že voliť menšie zlo bude zrada pôvodných ideálov, že k voľbám môžu ísť len ľudia narušení a smerácki poskokovia, že účasťou na druhom kole človek legalizuje všetky hriechy súčasnej koalície. A podobné hrubšie či rafinovanejšie, síce nelogické, ale o to sugestívnejšie apely na psychiku neistého občana.
Volebná matematika je jasná: ak sa tých 25 percent ľudí, ktorí volili Harabina a Kotlebu, v sobotu zdvihne a pôjde voliť aj v druhom kole, tak zmenia výsledok volieb. Ak neprídu, tak sa stane skutočnosťou to, na čo sa tešia mimovládky, veľvyslanectvo, kaviareň a veľké médiá. Chceme chobotnici tú radosť dopriať? Necháme sa popliesť trolmi a ostaneme doma, aby sa veľká manipulačná akcia za rekordné peniaze podarila?
Ivan Lehotský
 
Príspevok Je iba náhoda, že v internetových diskusiách sa objavili stovky výziev odrádzajúcich ľudí od voľby v druhom kole? zobrazený najskôr Hlavné správy.