Jazda v protismere na diaľnici v okolí Bytče, polícia zverejnila videozáznam

Jazda v protismere na diaľnici v okolí Bytče, polícia zverejnila videozáznam

Žilina 16. januára 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Polícia SR zverejnila videozáznam z nebezpečnej jazdy vodiča pod vplyvom alkoholu, ktorý v nedeľu ohrozoval premávku jazdou v protismere na diaľnici a aj v tunely. Po zastavení mu diaľničná polícia v dychu namerala viac ako 2 promile alkoholu.
Záber z policajnej kamery na diaľnici v okolí Bytče, na snímke nebezpečná jazda vodiča v protismere

V nedeľu 14. januára pred desiatou hodinou večer bola operátorom správcu tunela Považský Chlmec v okrese Žilina na diaľnici D3 oznámená nebezpečná jazda vozidla v protismere. Vodič mal viesť vozidlo v smere na Bytču. “Okamžite po prijatí oznámenia to preverila hliadka z Diaľničného oddelenia Kunovec, ktorá vozidlo zastavila na diaľnici D1 v katastri obce Hlboké nad Váhom,” uvádza polícia v oficiálnom vyhlásení.
Po zastavení sa 42-ročný vodič z Kysuckého Nového Mesta podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,19 mg/l (2,48 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. “Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. Počas procesných úkonov bolo zaistené aj poškodené motorové vozidlo Škoda Superb. Okolnosti jeho poškodenia sú predmetom objasňovania.”

“V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” uvádza sa na facebookovej stránke policajného zboru.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)