New York 8. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Photo by Amy Harris/Invision/AP)
 
Hviezdny country spevák Jason Aldean vystúpil v sobotu večer na pódiu v americkom televíznom komediálnom programe “Saturday Night Live”, kde si uctil obete masakry v Las Vegas a zosnulého rockera Toma Pettyho.

Na snímke country spevák Jason Aldean

Aldean zaspieval v úvode naživo vysielaného programu Pettyho skladbu “I Won’t Back Down” (Nevzdám sa). Potom otvoril celú šou slovami:
“Tento týždeň sme boli svedkami jednej z najhorších tragédií v americkej histórii. Toľkým ľuďom to ublížilo. Buďte si istí, že cez tieto ťažké časy prejdeme spoločne, každý krok tejto cesty.”
Aldean v nedeľu večer 1. októbra práve vystupoval na koncerte country hudby pod holým nebom v Las Vegas, keď strelec zasypal guľkami dav divákov pri výškovom hoteli Mandalay Bay. Zabil 58 ľudí a ďalších takmer 500 osôb zranil. Strelec Stephen Paddock následne spáchal samovraždu, pripomenula dnes tlačová agentúra AP.
Rockový hudobník Petty zomrel v pondelok 2. októbra v Los Angeles vo veku 66, keď ho postihla zástava srdca.
Vyšetrovatelia masakry v Las Vegas sú presvedčení, že lístok nájdený v hotelovej izbe páchateľa obsahoval rad čísel, ktoré mu pomohli vypočítať si presnejšie strely. Uviedol to v sobotu nemenovaný predstaviteľ polície.
Čísla na lístku, ktorý sa našiel na nočnom stolíku, obsahovali aj vzdialenosť medzi izbou výškového hotela Mandalay Bay, z ktorej Paddock strieľal na ľudí, a koncertom, ktorého sa zúčastňovali obete.
Vyšetrovatelia sa stále snažia zistiť, prečo Paddock spáchal túto najtragickejšiu streleckú masakru v novodobých dejinách USA.
 
Príspevok Jason Aldean si uctil obete streľby na koncerte v Las Vegas a Toma Pettyho zobrazený najskôr Hlavné správy.