Belehrad 17. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovič)

Jasným favoritom srbských prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnia 2. apríla, je podľa dnes zverejnených výsledkov prieskumu verejnej mienky predseda srbskej vlády, líder Srbskej pokrokovej strany (SNS) Aleksandar Vučič. Jeho podpora sa z predchádzajúcich 53 percent zvýšila na súčasných 57 percent.

Na snímke Alexandar Vučič

Najvyššie registrovaným opozičným kandidátom je s obrovským odstupom niekdajší ombudsman Saša Jankovič, ktorého by podporilo 11 percent respondentov. Za bývalého šéfa srbskej diplomacie Vuka Jeremiča by hlasovalo deväť percent oslovených.

Mimochodom, Aleksandar Vučič sa o priazeň voličov bude uchádzať s poradovým číslom šesť. Rozhodol o tom dnešný žreb poradových čísiel na volebnom lístku, zozname uchádzačov o najvyššiu ústavnú funkciu. S jednotkou pôjde do volieb Saša Jankovič, s najvyšším číslom 11 Nenad Čanak.

V Srbsku je v plnom prúde kampaň pred voľbami hlavy štátu, ktorú charakterizuje, paradoxne, záplava sľubov jednotlivých kandidátov, fakticky nerealizovateľných v praxi vzhľadom na ústavné právomoci prezidenta postjuhoslovanskej republiky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.