New York 23. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/The Canadian Press-Sean Kilpatrick)

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš má za sebou víťaznú tohtosezónnu premiéru v zámorskej NHL. V noci na sobotu odohral svoj prvý zápas v ročníku za Ottawu, ktorá zdolala na domácom ľade New York Rangers 4:1. Senators prvýkrát v sezóne vyhrali tri stretnutia po sebe

Záber zo zápasu Ottawa-NY Rangers

Zhodne gólom a asistenciou sa na triumfe kanadského klubu podieľali Anthony Duclair a Thomas Chabot, víťazný gól strelil center Logan Brown, pre ktorého to bol premiérový zásah v profilige. „Senátori“ sa po slabom štarte dostali do formy, vyhrali siedmy z uplynulých deviatich zápasov.

Jaroš absolvoval debut v NHL už v sezóne 2017/2018, v ktorej si pripísal svoje prvé dva profiligové štarty. V minulom ročníku zaznamenal v drese Ottawy 10 bodov (1+9) v 61 zápasoch. Túto sezónu však začal na farme v Belleville a pozvánku do prvého zímu dostal až po 14 odohraných stretnutiach (1+5) v AHL. Ottawa ho povolala spoločne s ďalším obrancom Maxom Lajoiom a centrom J.C. Beaudinom, čím reagovala na absencie zadákov Nikitu Zajceva (osobné dôvody), Codyho Goloubefa, Erik Brännströma a útočníka Vladislava Namestnikova (všetci zranenia). Jaroš odohral proti NY Rangers 10:21 min., dostal trest na 2+2 min sa nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, rozdal dva „hity“ a duel dokončil s mínuskou.

výsledky NHL:
Pittsburgh – New Jersey 4:1, Ottawa – New York Rangers 4:1

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj