Piešťany 24. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)
 
Slovenský obranca Christián Jaroš zabojuje o svoje druhé majstrovstvá sveta. Dvadsaťdvaročný hokejista neprežil v zámorí ideálnu sezónu, pretože bola sprevádzaná zraneniami, ale na jej konci sa už cítil dobre.

Na snímke obranca slovenskej hokejovej reprezentácie Christián Jaroš

Jaroš prišiel na pondelňajší zraz do Piešťan s dobrou náladou a medzi prvými. “Som veľmi rád, že som dostal šancu reprezentovať, budem sa snažiť pomôcť chalanom čo najviac,” povedal.
Odchovanec košického hokeja videl zápasy Slovenska s Lotyšskom, ale nový systému trénera Ramsayho si osvojí až priamo na ľade. “Ešte som sa s ním o systéme nerozprával, ale verím, že zapadnem čo najskôr. Viem, že to je založené na priamočiarosti a že treba všetko tlačiť do bránky. Ja chcem hrať hlavne jednoducho,” dodal Jaroš, ktorý po návrate zo zámoria ešte veľa netrénoval. “Bol som na ľade iba raz, trávil som čas s rodinou a kamarátmi. Veľa som toho nestihol.”
Jaroš odohral v sezóne 44 zápasov za farmu Ottawy Senators v Belleville, pripísal si tri góly a trinásť asistencií. Dvakrát si obliekol dres prvého tímu v profilige. “Mal som počas sezóny nejaké zranenia, ale bola dobrá. Mohlo to byť lepšie, ale koniec mi celkom vyšiel,” zhodnotil mladý obranca.
Jaroš sa na slovenských štadiónoch predstaví aj ako divák, v utorok v Trenčíne plánuje zavítať na finále domácej súťaže. “Nemal som ešte možnosť vidieť zápasy, ale viem, že sa zajtra hrá rozhodujúci duel. A ten by som si nechcel nechať ujsť.”
 
Príspevok Jaroš prišiel do reprezentácie usmiaty: “Verím, že zapadnem” zobrazený najskôr Hlavné správy.